Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II
14.10. Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r]. Od 1982 na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela (Wikipedia).
Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obchodzimy 13.10 (piątek) – dzień ze zmienionym planem.
8.00 rozpoczynają wszystkie klasy
8.00 – 9.40 lekcje wg planu ustalonego na ten dzień.
10.00 – ok. 12.00 uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II.
Godziny odjazdu Gimbusa będą dostosowane do zakończenia uroczystości.
Zapraszamy uczniów klasy 1a i 4a do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie różańca z różnych przedmiotów, np: koralików, cukierków, żołędzi, kasztanów itp. Różańce własnoręcznie zrobione proszę przynosić do p. Dominiki Nadolny do dnia 18.10.2017r. Jest to miła propozycja na spędzenie czasu w gronie rodzinnym i wykonanie takiego różańca przez całą rodzinę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają ocenę celującą z religii, a zwycięzcy dyplomy i nagrody.
Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziała w konkursie „Jesienny spacer”. Format dowolny, temat może być zrealizowany jako praca plastyczna, opowiadanie lub zdjęcie. Praca plastyczna może być wykonana technika dowolną. Prace należy składać u p. Dominiki Nadolny lub p. Janusza Klimczaka do 23.10.2017r. Wszyscy uczestnicy otrzymają ocenę celująca z techniki lub zajęć technicznych, a zwycięzcy otrzymają również dyplomy i nagrody.
W ostatnim tygodniu września dzieci zapisane do świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach z bezpieczeństwa – w drodze do i ze szkoły, na co dzień, na placu zabaw. Uczyły się również numerów alarmowych oraz grały w grę planszowa „Telefon 112 – wszyscy na pomoc”. Słuchały także historyjek o bezpiecznym zachowaniu i uczyły się wierszyków o bezpieczeństwie. Korzystając z pięknej pogody brały również udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. W tym tygodniu odbył się także Świetlicowy Dzień Chłopca.
Organizatorzy: D. Nadolny i J. Klimczak
Uczniowie klasy IIIb gimnazjum, którzy ukończyli szkołę w czerwcu, przekazali na rzecz naszej biblioteki szkolnej bon do zrealizowania w jednej z rybnickich księgarń. Dzięki temu zyskaliśmy 24 lektury, które będą służyły wielu rocznikom uczniów. Każda podarowana książka została odpowiednio oznakowana na pamiątkę tego miłego gestu.
Dnia 28 września odbył się Świetlicowy Dzień Chłopca. Przeprowadzono konkursy dla chłopaków: zaplatanie warkoczy (bransoletki z żyłek), taniec do muzyki, ulepienie ulubionej zabawki chłopaków z plasteliny, odbicie dłoni chłopaków, konkurencja prawda – fałsz. Wszyscy chłopcy dzielnie zaliczyli konkurencje, więc otrzymali laurki wykonane przez dziewczyny i poczęstunek. Na koniec wszyscy bawili się wspólnie przy muzyce.
Organizator: D. Nadolny
29 września obchodziliśmy w szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy IV sprawdzali jej znajomość w starszych klasach i wśród nauczycieli. Ogółem szkoła osiągnęła wynik 70% bezbłędnych odpowiedzi, a reszta otrzymała wynik dobry.
Organizator: M. Owerko-Liszka.
W trzecim tygodniu września w świetlicy szkolnej uczniowie kolorowali środki transportu za pomocą kropek oraz wyklejali żaglówki, uczestniczyli również w grach i zabawach logicznych, edukacyjnych i planszowych. W tym tygodniu odbył się Świetlicowy Mini Talent Show. Uczestnicy zajęć świetlicowych słuchali też bajki: „Przygody dobrej czarownicy”.
Organizator: D. Nadolny i J. Klimczak
Dnia 29 września odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wygrała uczennica klasy IIIb oddziału gimnazjalnego Hanna Dzierżawa.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w samorządowej pracy!
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy czwartej sprawdzali, na ile ich starsi koledzy i koleżanki znają tabliczkę mnożenia 🙂 Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania matematyki.
Pomysłodawca i organizator: M. Owerko-Liszka.