• Archiwum kategorii Uncategorized
  • Dzień Edukacji Narodowej

    14.10. Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r]. Od 1982 na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela (Wikipedia).

    Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obchodzimy 13.10 (piątek) – dzień ze zmienionym planem.

    8.00 rozpoczynają wszystkie klasy

    8.00 – 9.40 lekcje wg planu ustalonego na ten dzień.

    10.00 – ok. 12.00 uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II.

    Godziny odjazdu Gimbusa będą dostosowane do zakończenia uroczystości.


  • UWAGA, KONKURSY!

    Wysłany dnia: przez Roma

    Zapraszamy uczniów klasy 1a i 4a do udziału w konkursie plastycznym  na wykonanie różańca z różnych przedmiotów, np: koralików, cukierków, żołędzi, kasztanów itp. Różańce  własnoręcznie zrobione proszę przynosić do p. Dominiki Nadolny do dnia 18.10.2017r. Jest  to miła propozycja na spędzenie czasu w gronie rodzinnym i wykonanie takiego różańca przez całą rodzinę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają ocenę celującą z religii, a zwycięzcy dyplomy i nagrody.

     

             Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziała w konkursie „Jesienny spacer”. Format dowolny, temat może być zrealizowany jako praca plastyczna, opowiadanie lub zdjęcie. Praca plastyczna może być wykonana technika dowolną. Prace należy składać u p. Dominiki Nadolny lub p. Janusza Klimczaka do 23.10.2017r. Wszyscy uczestnicy otrzymają ocenę celująca z techniki lub zajęć technicznych, a zwycięzcy otrzymają również dyplomy i nagrody.

     


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W ostatnim tygodniu września  dzieci zapisane do świetlicy szkolnej  brały udział w zajęciach z bezpieczeństwa – w drodze do i ze szkoły, na co dzień, na placu zabaw. Uczyły się również numerów alarmowych oraz grały w grę planszowa „Telefon 112 – wszyscy na pomoc”. Słuchały także historyjek o bezpiecznym zachowaniu i uczyły się wierszyków o bezpieczeństwie. Korzystając z pięknej pogody brały również udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. W tym tygodniu odbył się także Świetlicowy Dzień Chłopca.

    Organizatorzy: D. Nadolny i J. Klimczak

     


  • PIĘKNY GEST ABSOLWENTÓW

    Wysłany dnia: przez Roma

    Uczniowie klasy IIIb gimnazjum, którzy ukończyli szkołę w czerwcu, przekazali na rzecz naszej  biblioteki szkolnej bon do zrealizowania w jednej z rybnickich księgarń. Dzięki temu zyskaliśmy 24 lektury, które będą służyły wielu rocznikom uczniów. Każda podarowana książka została odpowiednio oznakowana na pamiątkę tego miłego gestu.


  • ŚWIETLICOWY DZIEŃ CHŁOPCA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 28 września odbył się Świetlicowy Dzień Chłopca. Przeprowadzono konkursy dla chłopaków: zaplatanie warkoczy (bransoletki z żyłek), taniec do muzyki, ulepienie ulubionej zabawki chłopaków z plasteliny, odbicie dłoni chłopaków, konkurencja prawda – fałsz. Wszyscy chłopcy dzielnie zaliczyli konkurencje, więc otrzymali laurki wykonane przez dziewczyny i poczęstunek. Na koniec wszyscy bawili się  wspólnie przy muzyce.

     Organizator: D. Nadolny


  • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    Wysłany dnia: przez Roma

    29 września obchodziliśmy w szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy IV sprawdzali jej znajomość w starszych klasach i wśród nauczycieli. Ogółem szkoła osiągnęła wynik 70% bezbłędnych odpowiedzi, a reszta otrzymała wynik dobry.

    Organizator: M. Owerko-Liszka.


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W trzecim tygodniu września w świetlicy szkolnej uczniowie kolorowali środki transportu za pomocą kropek oraz wyklejali żaglówki, uczestniczyli również w grach i zabawach logicznych, edukacyjnych i planszowych. W tym tygodniu odbył się Świetlicowy Mini Talent Show. Uczestnicy zajęć świetlicowych słuchali też bajki: „Przygody dobrej czarownicy”.

    Organizator: D. Nadolny i J. Klimczak


  • SZKOLNE WYBORY

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 29 września odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wygrała uczennica klasy IIIb oddziału gimnazjalnego Hanna Dzierżawa.

    Gratulujemy i życzymy sukcesów w samorządowej pracy!

     


  • ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

    Wysłany dnia: przez Roma

    W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy czwartej sprawdzali, na ile ich starsi koledzy i koleżanki znają tabliczkę mnożenia 🙂 Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania matematyki.

    Pomysłodawca i organizator: M. Owerko-Liszka.