NUMER KONTA RADY RODZICÓW:
NRB 45 8454 1095 3003 0065 9107 0001
Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2024/2025.
Informacja MEN dotycząca ubezpieczenia „…w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych. Zatem umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Umowa ta może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Dotyczy to zarówno nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak i w przypadku imprez i wycieczek szkolnych w kraju. Wyjątek stanowią wycieczki lub imprezy zagraniczne, których uczestnikiem musi być osoba ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie § 15 rozporządzania Ministra Edukacji Narodowej (…) w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki[….”
Rodzice zgodnie z własnym uznaniem, indywidualnie zawierają umowy ubezpieczenia swoich dzieci z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych.
Za Gazetą Rybnicką podajemy ważne adresy w Rybniku:
Dziecięcy telefon zaufania
Jesteśmy tutaj dla Ciebie. Zadzwoń! Dziecięcy Telefon Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka 800 12 12 12
ZADANIA RADY RODZICÓW:
Art.83.
- Rada rodziców uchwala regulamin swojej działalności, w którym określa w szczególności:
1) wewnętrzną strukturę i tryb pracy rady;
2) szczegółowy tryb przeprowadzania wyborów do rad, o których mowa w ust. 2 pkt 1-3, oraz przedstawicieli rad oddziałowych, o których mowa w ust. 2 pkt 1, do rady rodziców odpowiednio szkoły lub placówki.
Art. 84. [Kompetencje rady rodziców]
- Rada rodziców może występować do dyrektora i innych organów szkoły lub placówki, organu prowadzącego szkołę lub placówkę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły lub placówki.
- Do kompetencji rady rodziców, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4, należy:
1) uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły lub placówki, o którym mowa w art. 26;
2) opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły lub placówki, o którym mowa w art. 56 ust. 2;
3) opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez dyrektora szkoły.
- Jeżeli rada rodziców w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia roku szkolnego nie uzyska porozumienia z radą pedagogiczną w sprawie programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły lub placówki, o którym mowa w art. 26, program ten ustala dyrektor szkoły lub placówki w uzgodnieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny. Program ustalony przez dyrektora szkoły lub placówki obowiązuje do czasu uchwalenia programu przez radę rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną.
Skład Prezydium Rady Rodziców 2024/ 2025
– przewodnicząca- Agnieszka Lazar
– zastępca przewodniczącej- Agnieszka Zamojska
– sekretarz Rady Rodziców- Agnieszka Frelich
-skarbnik – Aleksandra Siatecka – Kłoda
oraz Komisję Rewizyjną w składzie;
-przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Małgorzata Muras
-członek Komisji Rewizyjnej- Sebastian Nowrot
-członek Komisji Rewizyjnej- Ksenia Maj
Rada Rodziców 2024/2025
1a Barbara Synowiec
1b Agnieszka Bakowska
2a Patrycja Noster
2b Hanna Piecha – Łachajczyk
3a Agnieszka Frelich
3b Agnieszka Zamojska
4a Katarzyna Skowron
4b Ksenia Maj
5a Justyna Lorenz
5b Mariusz Staszczyk
6a Agnieszka Frelich
6b Małgorzata Muras
7a Sebastian Nowrot
7b Michalina Merta
8a Agnieszka Lazar