• Archiwum kategorii Uncategorized
  • SUKCES W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 12 października uczennice naszej szkoły wzięły udział w miejskich sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży ŚlSZS i zajęły III miejsce. Skład drużyny: Wanesa Kulik, Martyna Kowalczyk – Kudziarz, Paulina Chojnacka, Małgorzata Szulc, Paulina Gamoń, Martyna Gibała. Gratulacje dla całego zespołu!

    Opiekun: J. Ulman – Szłapka

     


  • WARSZTATY TANECZNE

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 10 października  odbyly się warsztaty taneczne dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Warsztaty prowadzone były przez instruktorki tańca Karolinę Sieroń i Kamilę Kruszkę z klubu tanecznego Dance 4 Kids. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznać następujące style taneczne : salsa, jazz, taniec nowoczesny, hip-hop. Zajęcia były przeprowadzone w ramach uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego.

    Organizator : J. Ulman – Szłapka

     


  • BIBLIOTEKA DLA NAJMŁODSZYCH

    Wysłany dnia: przez Roma

    Z przyjemnością informujemy, że  z akcji „Książeczki dla najmłodszych”, w której licznie uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, pracownicy i przyjaciele szkoły pozyskaliśmy ponad sto książek dla biblioteki szkolnej. W ramach współpracy szkoły z Powiatową i Miejska Biblioteką Publiczną w Rybniku kierownik Filii nr 1 Justyna Rosa przekazała podstawówce kolejne sto. W ten sposób stworzona została baza księgozbioru dla uczniów najmłodszych klas, który jest sukcesywnie uzupełniany nie tylko o książki z kanonu lektur programowych, lecz także o atrakcyjne nowości wydawnicze.

    Pomysł i realizacja: R. Stąsiek

     


  • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

    Wysłany dnia: przez Roma

    19 października odbyło się świetlicowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Najpierw uczniowie nauczyli się okrzyku: „Święto ziemniaka dzisiaj mamy na pieczonego ziemniaka czekamy”. Następnie pląsali: „Mój ziemniaku, mój malutki…”. Później odbyły się ziemniaczane zabawy z chustą animacyjną, tworzenie ziemniaczanych jeżyków, biegi z ziemniakiem, sadzenie i zbieranie ziemniaków, rzut do celu ziemniakiem itp. Następnie dzieci przedstawiały teatrzyk kukiełkowy z ziemniaków, rozwiązywały ziemniaczany quiz, odgadywały jesienne zagadki, wymieniały potrawy z ziemniaka no i oczywiście jadły pieczone ziemniaki. Wszyscy świetnie się bawili.

    Organizator: D. Nadolny


  • ZAJĘCIA TANECZNE

    Wysłany dnia: przez Roma

    18 października odbyły się pierwsze z cyklu trzech zajęć tanecznych. Profesjonalny trener tańców towarzyskich Artur Szymanowski zadbał o to, aby grupa poznała podstawowe kroki do „Cha Cha”.Taniec to jeden ze sposobów, by wyrwać się z monotonii codziennych obowiązków. Taniec wpływa na nasze zdrowie emocjonalne, psychiczne, fizyczne. Taniec jest formą sztuki. Daje możliwość wykazania się artystycznymi zdolnościami. Oferuje ludziom kreatywny sposób na wyrażenie własnej osobowości w bezpiecznym środowisku. Za pomocą ruchów ciała pozwala wyrazić uczucia. Jest też świetną metodą na dodanie życiu nowych emocji. Ponieważ aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin we krwi, regularny taniec jest źródłem dobrego samopoczucia.

    Koordynator A. Horzela


  • WOLONTARIAT – LUBIĘ TO!

    Wysłany dnia: przez Roma

    17 października na spotkaniu z uczniami koordynator wolontariatu Beata Strzelczyk przedstawiła zasady i korzyści bycia wolontariuszem. Wolontariat jest szansą dla każdego niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania, przekonań politycznych, wieku czy stanu zdrowia, każdy ma prawo być wolontariuszem. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem, nie jest Ci obojętny drugi człowiek i chcesz zaangażować się we współpracę z innymi osobami, to zapraszamy do aktywności w ramach wolontariatu. Pomaganie jest piękne, a najdrobniejszy gest ma sens, bo zmienia czyjś świat. Warsztaty były prowadzone w ramach projektu „Trzeźwymi Bądźmy” (projekt współfinansowany przez Miasto Rybnik)

    Koordynator projektu A. Horzela

     


  • WYCIECZKA INTERDYSCYPLINARNA

    Wysłany dnia: przez Roma

    17 października uczniowie klasy 3a i 3b oddziałów gimnazjalnych odbyli pieszą wycieczkę w ramach projektu „Szlakiem rybnickich szkół ponadgimnazjalnych”. Celem projektu było połączenie preorientacji zawodowej, języka angielskiego, geografii, matematyki i wychowania fizycznego. Najpierw uczniowie wyznaczali trasę wg lokalizacji szkół średnich w Rybniku. Mieli również za zadanie opisać wybraną szkołę. Podsumowaniem projektu będzie utworzenie folderu lub ulotki w języku angielskim. Na zakończenie wycieczki uczczono rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża zatrzymując się na chwilę zadumy pod jego pomnikiem.

    Koordynator projektu: M. Owerko-Liszka


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W drugim tygodniu października w świetlicy szkolnej uczniowie przygotowywali się do Dnia Edukacji Narodowej. Robili laurki dla swojej pani oraz wykonali piękne kwiaty na drabinkach. Uczyli się również składać życzenia i pisali życzenia dla swojej pani oraz uczestniczyli w próbach przygotowujących do występu podczas Dnia Edukacji Narodowej. Poza tym uczestniczyli w grach i zabawach, uczyli się piosenek i spędzali czas na świeżym powietrzu.

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny


  • DZIEŃ PAPIESKI

    Wysłany dnia: przez Roma

    16 października kolejny raz obchodziliśmy rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Podczas audycji przenieśliśmy się w czasie o 39 lat. Przypomnieliśmy sobie ważne chwile z życia patrona naszej szkoły i słowa, które kierował do ludzi na całym świecie. Podczas słuchania ulubionej pieśni Jana Pawła II był czas na chwilę refleksji. Po audycji przewodniczący wszystkich klas zapalili symboliczne znicze pod tablicą pamiątkową.

    Organizator: A. Rewer


  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, odbyło się ślubowanie na sztandar uczniów klasy pierwszej, czwartej i siódmej. Uroczystość wyjątkowa, bo to pierwszy rocznik reaktywowanej po latach Szkoły Podstawowej nr 4. W części oficjalnej pani dyrektor pogratulowała nauczycielom, którzy otrzymali nagrody i odznaczenia na szczeblu pozaszkolnym. Po zakończeniu uroczystości przedstawiono program artystyczny w wykonaniu uczniów zakończony wesołą rywalizacją nauczyciele contra uczniowie.

    Uroczystość koordynowała I. Marcol – Perlak.