
-
-
BEZPIECZNE WAKACJE 😎

W ostatnich dwóch tygodniach roku szkolnego 2025/2026 podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie uczestniczyli w pogadankach dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Podsumowaniem działań było przygotowanie gazetki „Bezpieczne Wakacje”, przypominającej najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas letnich aktywności.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji!Organizacja: Aleksandra Horzela, Joanna Ulman – Szłapka
-
Udział klasy 5b w spektaklu tanecznym Adolescencja💃

Klasa 5b wybrała się na spektakl taneczny „Adolescencja” przygotowany przez zespół edukacyjno‑artystyczny „Przygoda”. Przedstawienie zachwyciło nie tylko walorami artystycznymi, ale przede wszystkim mądrym, poruszającym przekazem, który dotyczył tematów bliskich współczesnym nastolatków: wykluczenia, przytłoczenia, pierwszych miłości, poszukiwania wartości wiary w siebie. Tancerze poprzez ruch, gest i muzykę, pokazali emocje, z którymi młodzi ludzie mierzą się na co dzień. Spektakl był nie tylko widowiskiem artystycznym, ale również głęboką opowieścią o dojrzewaniu, pełną refleksji i ważnych pytań.
Dla naszej społeczności szkolnej było to wydarzenie szczególne, ponieważ na scenie mogliśmy podziwiać nasze uczennice: Agatę i Emilię z klasy 5b, Agatę z klasy 4b.
Ich występ był powodem do dumy i wzruszenia. Życzymy dziewczynom kolejnych artystycznych sukcesów!Organizacja i opieka: K. Kołodziej, B. Rejner
-
Aktywnie i zdrowo – piknik integracyjny klasy 5b 🧺

Klasa 5b spędziła wyjątkowo udany dzień podczas pikniku integracyjnego, którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczniowie chętnie sięgali po przygotowane zdrowe przekąski, pokazując, że potrafią łączyć dobrą zabawę z troską o własne zdrowie. W czasie pikniku nie zabrakło aktywności ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się siatkówka plażowa, która dostarczyła uczniom mnóstwo energii i pozytywnych emocji. Dzieci korzystały również z siłowni pod chmurką. Po intensywnych aktywnościach przyszedł czas na spokojniejsze formy integracji. Uczniowie z przyjemnością zasiedli do gier planszowych, które sprzyjały współpracy, rozmowom i budowaniu relacji w grupie.
Piknik okazał się bardzo udanym i radosnym wydarzeniem, pełnym ruchu, śmiechu i wspólnego spędzania czasu.Organizacja i opieka: K. Kołodziej, J. Łękawska
-
Sukces naszych uczennic w konkursie „Julek i jego świat – podróż przez tradycję i wyobraźnię”

Z radością informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczennic w tegorocznej edycji Międzyszkolnych i Przedszkolnych Konkursów w Rybniku pn. „Julek i jego świat – podróż przez tradycję i wyobraźnię”. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca o godz. 9:00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Rybniku. W wydarzeniu wzięli udział laureaci i wyróżnieni z rybnickich szkół i przedszkoli, a poziom prac – jak podkreślali organizatorzy – był wyjątkowo wysoki.
Nagrodzone uczennice naszej szkoły:
Marysia z 1a – I miejsce
Zosia z 2b – II miejsce
Julia z 3a – II miejsce
Jesteśmy niezwykle dumni z talentu, zaangażowania i kreatywności naszych uczennic. Ich prace zachwyciły jury pomysłowością oraz pięknym nawiązaniem do tradycji i świata wyobraźni.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Koordynacja: K. Kołodziej, D. Kolenda
-
Leśne pożegnanie klas ósmych 🌲🌲🌲

Dzień 16 czerwca zapadnie w pamięci naszych ósmoklasistów. W otoczeniu przyrody na terenie Nadleśnictwa odbyło się ich ognisko pożegnalne. Spotkanie zwieńczyło kilka lat wspólnej nauki i szkolnych przygód. Wydarzenie rozpoczęło się od pieczenia kiełbasek. Swobodna atmosfera sprzyjała rozmowom, uczniowie wspominali najzabawniejsze sytuacje z lekcji i wycieczek. Czas wypełniły gry zespołowe i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za udostępnienie tego pięknego miejsca. Ósmoklasistom życzymy powodzenia w nowych szkołach i udanych, bezpiecznych wakacji!
organizacja: A.Szwejczewski,G.Kaminska,opieka:B.Rejner
-
TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA W 3B

W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczniowie klasy III B intensywnie przypominali sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie praktycznych zajęć ćwiczyli oni m.in. układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, a także wzywanie pomocy i ocenę bezpieczeństwa otoczenia.
Organizacja: Marzena Mentlik
-
PRAKTYCZNE DZIAŁANIA NA LEKCJACH BIOLOGII W KLASACH SIÓDMYCH🧠

Na lekcjach biologii uczniowie klas siódmych mieli okazję zgłębiać tajniki funkcjonowania różnych zmysłów człowieka w praktyczny sposób. Uczniowie przygotowywali różnorodne doświadczenia, takie jak escape room związany ze zmysłami, rozpoznawanie zapachów, smaków, a także ćwiczenia dotyku i słuchu. Niektórzy uczniowie wykonali również modele narządów zmysłów, a największym zaskoczeniem okazał się gliniany model ucha, wykonany przez uczennicę z klasy VI B. Jej praca była tak dopracowana, że przypominała profesjonalny model.
Organizacja: Marzena Mentlik
-
PRACE OGRODNICZE 3B

W ramach szkolnego konkursu „Zieleń wokół szkoły” uczniowie klasy III B z ogromnym zaangażowaniem plewili i pielęgnowali rośliny w ogrodzie przy „Chatce Owadka”. Co ciekawe, podczas tych prac zaobserwowaliśmy, że mieszkańcy „osiedla owadowego” zbierali pyłek z roślin, co dodało całemu wydarzeniu jeszcze więcej uroku.
Organizacja: Marzena Mentlik
-
Kreatywne maluchy: Zwierzęta morskie 🐡🐟

Uczestnicy kółka „Kreatywne Maluchy” z zaangażowaniem poznawali fascynujący świat życia pod wodą. Podczas zajęć zdobywali wiedzę na temat mieszkańców mórz i oceanów, rozwijając swoją ciekawość oraz kreatywność. Wykonali piękne, kolorowe ośmiornice z folii bąbelkowej oraz ryby malowane plasteliną. Dodatkowo ozdabiali rybie łuski błyszczącymi cekinami, tworząc efektowne i pełne wyobraźni dzieła. Zajęcia były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę oraz rozwijania zdolności manualnych.
Organizacja: Joanna Gliwicka
-
NASZE ŚWIĘTO 👦👧

W tym roku świętowanie Dnia Dziecka w klasie III B przybrało nieco inny obrót ze względu na kapryśną pogodę. Choć początkowe plany musiały ulec zmianie z powodu deszczu, uczniowie wcale się tym nie zmartwili. Wychowawca w mig zorganizował „dzień filmowy” w klasie, dzięki czemu wszyscy mogli cieszyć się wspólnym oglądaniem filmu.
Organizacja: Marzena Mentlik


