ROK SZKOLNY 2020/2021

LUTY 2021

BIBLIOTEKA SZKOLNA RODZICOM

Uczniowie klas I – którzy są już prawdziwymi czytelnikami – otrzymali od biblioteki szkolnej list do przekazania swoim rodzicom. Opisujemy w nim, jak czytanie wpływa na małego człowieka. Prosimy też, by mama i tata zachęcali swoje dzieci do regularnego czytania oraz do korzystania z biblioteki szkolnej 🙂

_________________________________________________________

LUTY 2021

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uroczyste pasowanie na czytelnika odbyło się w tym roku w reżimie sanitarnym. Każda klasa pierwsza pasowana była oddzielnie z zachowaniem wszelkich zasad epidemicznego bezpieczeństwa. Oprócz pamiątkowych imiennych zakładek i słodkiej przekąski uczniowie otrzymali również Wyprawkę  Czytelniczą w ramach projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

_______________________________________________________________

STYCZEŃ 2021

SOWY NIE LUBIĄ SMOGU

W komiksowym konkursie bibliotecznym „Sowy nie lubią smogu” udział wzięli uczniowie klas trzecich. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na problem smogu w ramach działań proekologicznych. W konkursie zwyciężyli Milena i Kasjan. Gratulujemy!

__________________________________________________________

PAŹDZIERNIK 2020

MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej odbyło się „Liczenie Bibliotecznych Sów”. Najbliżej prawidłowego wyniku były Iga z kl. III, Martyna z kl. II i Kaja z kl. III,  które otrzymały Dyplomy Mistrza Liczenia i zestawy nagród rzeczowych. W ramach „Zakładkowego Października” każdy, kto w tym miesiącu wypożyczył książkę, mógł sobie wybrać zakładkę. Niektórzy zgromadzili całkiem niezłą kolekcję 🙂

WRZESIEŃ 2020

WAKACYJNE DARY PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

Nasza biblioteka szkolna otrzymała kolejne książki podarowane przez przyjaciół szkoły, którzy doceniają znaczenie czytelnictwa w życiu młodego człowieka. Książki wzbogaciły nasze zbiory biblioteczne.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!