• Archiwum kategorii Uncategorized
  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    Czwarty tydzień października w świetlicy szkolnej poświęcony był zdrowemu odżywianiu pod hasłem: „Jedz warzywa i owoce – zyskasz przez to nowe moce”. Uczniowie tworzyli tematyczne wyklejanki,  robili sałatkę owocową, uczestniczyli w konkursie „Talerzyk zdrowia”. Grali również w grę „Wiem co jem” i odpowiadali na owocowe zagadki. Dowiedzieli się,  co to jest piramida zdrowego żywienia i poznali podstawy zdrowego odżywiania. Przedstawiali teatrzyki za pomocą „świeżaków”.

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny

     


  • ŻYWA LEKCJA HISTORII

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 8 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii. Jej tematem były dzieje polskiego oręża w XVI- XVII wiekach. Uczestnicy zajęć mogli nie tylko posłuchać barwnej opowieści o dniach naszej chwały, ale także ubrać stroje z epoki czy powalczyć na miecze z autorem widowiska.

    Lekcję zorganizowała: J. Kubica-Gomola

     


  • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

    Wysłany dnia: przez Roma

    W październiku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny oraz quiz językowy z okazji Europejskiego Dnia Języków. W konkursie plastycznym I miejsce zajęły Jowita oraz Ania z kl. IIIc, a także Natalia z tej samej klasy. W quizie o językach europejskich w klasie IV zwycięzcą został Karim z kl. IV, natomiast w klasach gimnazjalnych zwyciężyła Monika z kl. IIIa.

    Organizatorzy: nauczycielki języków obcych w SP4


  • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

    Wysłany dnia: przez Roma

    Z okazji tego październikowego święta w naszej szkole odbyło się kilka wydarzeń promujących bibliotekę szkolną. Klasa pierwsza wykonała plastyczny projekt „W książkach jest wszystko”. W bibliotece można było obejrzeć okolicznościową wystawkę „Książka dla każdego” zachęcającą do sięgnięcia po książkę popularnonaukową. Uczniowie starszych klas wzięli udział w konkursie fotograficznym „Moja domowa biblioteczka”.

    Pomysłodawca: R. Stąsiek


  • ZAJĘCIA Z TRENEREM INTERPERSONALNYM

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 26 października uczniowie klasy 2c oddziałów gimnazjalnych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez trenera interpersonalnego Marcina Kopczyńskiego. Celem szkolenia był rozwój umiejętności ważnych w relacji z innymi osobami takie jak: rozumienie zachowań własnych i innych osób, umiejętność wyrażania myśli i uczuć oraz rozwiązywania konfliktów. Charakter warsztatów pozwalał uczestnikom przełamywać opory wobec innych ludzi i doświadczać nowych jakości w relacji z innymi.

    Koordynator: A. Horzela


  • WYJAZD DO OŚWIĘCIMIA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 26 października uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce do Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu- Brzezince. Wyjazd pozwolił poznać bliżej historię Holocaustu i oddać hołd  więźniom obozu pomordowanym podczas II wojny światowej.

    Organizator: J. Kubica- Gomola


  • KONKURS BIBLIOTECZNY

    Wysłany dnia: przez Roma

    28 października ogłoszono wynik konkursu bibliotecznego „Moja domowa biblioteczka”. Był to konkurs fotograficzny mający na celu promowanie czytelnictwa i biblioteki szkolnej w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Zwyciężyła Ania z klasy IIa. Jej niebanalne zdjęcie zamieszczamy powyżej.

    Pomysłodawca konkursu: R. Stąsiek.


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W trzecim tygodniu października zajęcia w świetlicy szkolnej związane były z tematem „W poszukiwaniu złotego liścia”. Dzieci ukierunkowane były na dostrzeganie uroków i walorów jesiennego lasu. Poznały wiersze o jesieni, jesienne zagadki, nauczyły się piosenki: „Moja jesienna piosenka”. Malowały kosze jesiennych darów oraz prace do konkursu „Jesienny spacer”. Uczestniczyły również w święcie pieczonego ziemniaka. Bawiły się chustą animacyjną na świeżym powietrzu.

    Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny, J. Klimczak

     


  • JUDO W NASZEJ SZKOLE

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 23 października odbyły się pierwsze z trzech zajęć JUDO prowadzone przez doświadczonego trenera II klasy Krzysztofa Mikę. Uczniowie mają możliwość poznawania podstawowych technik walki judo, zgodnie z zasadami walki sportowej. Ćwiczą elementy technik rzucania oraz obezwładniania przeciwnika, poznają historię tego sportu oraz uczą się w praktyce wcielania w życie zasad judo. Uczą się technik samoobrony, obrony przed napastnikami oraz doskonalą swoje umiejętności reagowania w trudnych sytuacjach. Zajęcia są prowadzone w ramach projektu „Trzeźwymi Bądźmy” (projekt współfinansowany przez Miasto Rybnik)

    Koordynator: A. Horzela