• Archiwum kategorii Uncategorized
  • UCZNIOWIE W TEATRZE NOWYM

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 28 października uczniowie klasy VIIa oraz klas drugich oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie obejrzeli spektakl „Dziady”. Magiczna część II tego dramatu A. Mickiewicza jest lekturą obowiązującą w gimnazjum i starszych klasach szkoły podstawowej.

    Organizator wyjazdu: A. Rewer.


  • NAGRODZONE RÓŻAŃCE

    Wysłany dnia: przez Roma

    W konkursie na własnoręcznie wykonany różaniec zwyciężyli: I m.- Filip z kl. 4A, Kamil z kl. 4A, Paweł z kl.1A, II m. – Kamil z kl. 1A i Julia z kl. 4A, III m. Mateusz z kl.1A, Przemysław z kl.1A i Daniel z kl. 4A. Wyróżnienia otrzymali: Eliza z kl.1A, Mateusz z kl. 1A, Wiktoria z kl. 1A, Jakub z kl.1A, Miłosz z kl. 1A, Justyna z kl. 4A, Rafał z kl.4A. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

    Organizator: D. Nadolny


  • KONKURS „JESIENNY SPACER”

    Wysłany dnia: przez Roma

    W konkursie  „Jesienny spacer” ogłoszonym przez świetlicę szkolną było wielu zwycięzców. W kategorii PRACA PRZESTRZENNA: I m. – Paweł Drożdż, II m. – Przemysław Sitarski i Karim Szenk, III m. – Mateusz Asztemborski oraz wyróżnienie – Klaudia Mętlewicz. W kategorii ZDJĘCIE:  I m. – Hanna Dzierżawa, II m. – Rafał Lazar, III m.– Andrzej Lazar. W kategorii PRACA PLASTYCZNA: I m. – Klaudia Bednarek, II m.– Filip Szenk, III m.– Miłosz Lazar oraz wyróżnienia – Liliana Juraszczyk, Wiktoria Mura i Jurek Juraszczyk. Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

    Organizator: D. Nadolny


  • PIERWSZOKLASIŚCI U WETERYNARZA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 20 listopada uczniowie  klasy IA udali się z wizytą do pobliskiej lecznicy zwierząt na spotkanie z weterynarzem Józefem Szczekałą. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zachowaniach niektórych zwierząt oraz ich upodobaniach kulinarnych. Weterynarz przypomniał również zasady prawidłowej opieki nad domowymi ulubieńcami.

    Organizator:  J. Nocoń we współpracy z D. Gembalczyk


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W drugim tygodniu listopada obchodziliśmy Dzień z Narodową Rozetą. Zaczęliśmy też przygotowania do zajęć o tematyce „Czira, czara, nowaki szare”. Czytaliśmy bajki o dobrej czarownicy. Rozwiązywaliśmy łamigłówkę matematyczną „Nasza mała czarownica”. Wykonywaliśmy przedmioty z magicznych rzepów oraz odpowiadaliśmy na czarodziejskie zagadki. Graliśmy też w zaczarowane gry.

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny


  • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    Wysłany dnia: przez Roma

    13 listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień z Narodową Rozetą”. Dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły nosili własnoręcznie wykonane kotyliony, czapki, szaliki lub koszulki w polskich barwach narodowych.  W piątek, 10 listopada, w trakcie apelu, uczniom wszystkich klas zostały przybliżone okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

    Działania koordynowały: J. Kubica-Gomola i I. Marcol-Perlak


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W pierwszym tygodniu listopada przygotowywaliśmy się do obchodów Świeta Niepodległości. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie miało odzyskanie niepodległości dla Polaków. Poznaliśmy symbole narodowe –  godło i flagę. Rozmawialiśmy na temat „Szczęśliwe dziecko w wolnym kraju”. Wyklejaliśmy flagę Polski i kolorowaliśmy godło Polski, rozwiązywaliśmy zagadki o Polsce. Uczyliśmy się wiersza: „Kto ty jesteś? – Polak mały.”. Śpiewaliśmy hymn Polski i układaliśmy puzzle – godło Polski. Graliśmy w gry: „Quiz o Polsce”, „Co wiem o Polsce”, „Prawda – fałsz o Polsce”, „Polak mały”. Wykonaliśmy kotyliony, które 13 listopada nosiliśmy, ponieważ w szkole był ogłoszony „Dzień z Narodową Rozetą”. W tym dniu również odśpiewaliśmy hymn, powtórzyliśmy wiersz „Kto ty jesteś? – Polak Mały”. Rozwiązywaliśmy łamigłówki „Polska moja Ojczyzna”. Poznaliśmy „legendę o Lechu, Czechu i Rusie” i kolorowaliśmy do niej obrazki.

    Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak

     


  • MAGIA TEATRU

    Wysłany dnia: przez Roma

    3 listopada uczniowie klasy czwartej spędzili niezwykły dzień w Bielsku – Białej. Najpierw spacerkiem przeszli przez Stare Miasto, gdzie zobaczyli przez przeszkloną konstrukcję fundamenty wagi miejskiej oraz kamienną studnię. Potem udali się do Teatru Lalek „Banialuka”, gdzie oglądali spektakl „Kopciuszek” na motywach baśni Charlesa Perraulta. Przedstawienie zaskoczyło nietypową realizacją, gdyż było połączeniem gry aktorów, lalek i animacji komputerowych. Na koniec czwartoklasiści mieli okazję zobaczyć teatr od kulis.

    Wyjazd zorganizowały: I. Marcol-Perlak i D. Nadolny


  • WARSZTATY GEOGRAFICZNE

    Wysłany dnia: przez Roma

    W ostatnich dniach października uczniowie klasy VIIa wspólnie z kolegami i koleżankami z SP3 wzięli udział w warsztatach geograficznych na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Młodzież w atmosferze zabawy doskonaliła swoje umiejętności w posługiwaniu się kompasem oraz miała okazję podziwiać zabytki i krajobrazy tego regionu.

    Organizator wyjazdu: G. Skorupa