• Archiwum kategorii Uncategorized
  • ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 4 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony Janowi Pawłowi II z okazji trzynastej rocznicy jego śmierci. Przypomnieliśmy sobie, jak wiele uczynił Papież Polak dla naszej Ojczyzny i dla całego świata. Usłyszeliśmy ulubione pieśni Ojca Świętego. Poprzez klasowe gazetki oraz zapalenie zniczy wyraziliśmy wdzięczność Papieżowi za posługę rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary, nadziei i miłości współczesnemu światu oraz za to, że kochał dzieci i młodzież. Pragniemy, aby pozostał na zawsze w naszych sercach i umysłach.

    Organizator: A. Rewer.


  • ROZGRYWKI W PIŁKĘ RĘCZNĄ

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 27 marca odbył się pierwszy etap rozgrywek w piłkę ręczną dziewcząt. W swojej grupie nasza drużyna rywalizowała z SP 36 i SP 34. Wyniki poszczególnych meczów: SP4 : SP 34 ( 5:0 ), SP4 : SP 36 ( 5:1). Dziewczęta awansowały do miejskich finałów.

    Opiekun: J. Ulman – Szłapka.


  • UCZNIOWIE W GÓRACH

    Wysłany dnia: przez Roma

    W sobotę 17 marca  została zorganizowana wycieczka uczniów w góry do Szczyrku. Chętni mogli udać się na spacer górskim szlakiem do Chaty Grabowej, a pozostali korzystali z możliwości jazdy na nartach lub desce snowboardowej na Przełęczy Salmopolskiej na Białym Krzyżu.

    Organizator: J. Ulman – Szłapka.

     


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W trzecim tygodniu marca w świetlicy szkolnej przygotowaliśmy się do przyjęcia wiosny. Robiliśmy marzannę i wyklejaliśmy wiosenne kwiaty. Kolorowaliśmy Panią Wiosnę. Szukaliśmy pierwszych oznak wiosny podczas spaceru. Przeszliśmy z marzanną po okolicy. Utopiliśmy marzannę i przywitaliśmy wiosnę.  Robiliśmy papierowego bociana. Bawiliśmy się w kino przedstawiając „Pierwszy dzień wiosny”, „Pani wiosna”, „Wiosenny wyścig samochodów”. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu w różne gry i zabawy, a także korzystaliśmy z placu zabaw.

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny

     


  • DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dzień Otwartych Drzwi zorganizowany był dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w naszej szkole. Pokazaliśmy, jak szkoła wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jakiś sposób można spędzić tu czas. Nauczyciele oraz uczniowie starszych klas zaproponowali gościom wiele ciekawych zajęć: komputerowe, ruchowe, chemiczne, biologiczne, matematyczne, historyczne, polonistyczne, geograficzne, językowe oraz plastyczne. Każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego, pamiątkowy gadżet, a niektórzy nawet piątki na nowy rok szkolny. Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. 


  • ZIELONA PRACOWNIA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Z dumą informujemy, że zostaliśmy laureatami konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2018” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Przedmiotem konkursu jest utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Celem konkursu jest nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów z terenu województwa śląskiego poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.

    Koordynatorzy: J. Nocoń i D. Nadolny.


  • POŻEGNANIE ZIMY

    Wysłany dnia: przez Roma

    22 marca, w drugi dzień kalendarzowej wiosny, klasa 1A pożegnała tegoroczną zimę, topiąc słomiana kukłę. Piękna pogoda, dobre nastroje i wielka marzanna sprawiły, że wszyscy byli zadowoleni i zrelaksowani. Niewątpliwie pomysł powtórzymy za rok.


  • SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

    Wysłany dnia: przez Roma

    Pierwszego dnia wiosny, w ramach Dnia Profilaktyki, odbyło się spotkanie z p. Łukaszem Kohutem, podróżnikiem, fotografem, Człowiekiem roku 2016. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zdjęcia pokazujące piękno dwóch ulubionych miejsc p. Łukasza: Śląska i Skandynawii. Wysłuchali również historii o jego życiu, rozwijaniu pasji i zwiedzaniu Europy.