Nie ma smaczniejszego jedzenia niż w naszej szkole! Kucharki pierwsza klasa. Obiady jak u mamy, a nawet jak u babci. Duże porcje. Menu potrafi zaskoczyć, nie tylko polskimi daniami. Posiłki bez konserwantów, polepszaczy i sztucznych dodatków.
- Archiwum kategorii Uncategorized
-
-
INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
W drugim tygodniu marca w świetlicy szkolnej poznaliśmy twórczość Jana Brzechwy. Wyklejaliśmy sowy do opowiadania „Sowa”, robiliśmy sowy z papierowych rolek. Czytaliśmy wiersze Jana Brzechwy. Naśladowaliśmy i malowaliśmy zwierzęta, które występują w „ZOO” Brzechwy. Wyklejaliśmy wiosenne kwiatki. Odbył się mini turniej gier planszowych, rzutów do celu. Kolorowaliśmy obrazek do opowiadania „Sowa”. Bawiliśmy się w różne gry i zabawy.
Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak
-
SUKCES NA KONKURSIE
Dnia 22 marca trzyosobowa ekipa uczniów z klasy siódmej w składzie: Eliza Nowak, Wiktor Wieczorek i Jan Sura wzięli udział w konkursie „Rybnik- nasze miasto” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Rybniku.
Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.
Uczniów przygotowała J. Kubica – Gomola.
-
INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
W pierwszym tygodniu w świetlicy szkolnej robiliśmy ćwiczenia do opowiadania: „Trzeba uważać w sieci…”. Następnie przygotowaliśmy się do obchodzenia Dnia Kobiet – robiliśmy tulipany z papierowych rolek. Wykonywaliśmy laurki dla pań– tulipany malowane widelcami. Uczyliśmy się składać życzenia z okazji Dnia Kobiet. Bawiliśmy się w dziewczęce zabawy np: zakupy. Ponadto przybliżyliśmy sobie wiersze Brzechwy – naśladowaliśmy i malowaliśmy zwierzęta, które w tych wierszach występowały. Nadal trwała akcja „czytanie łączy pokolenia”. Graliśmy w piłkarzyki, warcaby, składaliśmy elektronikę i magiczne rzepy. Odbył się mini turniej 1 z 10 i rzuty do celu.
Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak
-
WYJAZD NA LODOWISKO
Dnia 12 marca uczniowie klas 2c, 3a oraz 3b oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce na lodowisko do Pszowa. Aura może nie do końca była zimowa, ale temperatura powietrza pozwoliła na zdrowa i przyjemną aktywność fizyczną na lodzie.
Organizator wyjazdu: A. Horzela.
-
No Title
14. DZIEŃ PROFILAKTYKI – środa 21 marca RADOŚĆ NAJPIĘKNIEJSZYCH LAT
Wszyscy uczniowie przychodzą na 800. W klasach zostanie sprawdzona obecność. O godz. 815 wyjazd do Domu Kultury w Boguszowicach, gdzie odbędzie się spotkanie z CZŁOWIEKIEM ROKU 2016 – Łukaszem Kohutem. Uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach z zakresu profilaktyki. Ok. godz. 1030 powrót do szkoły. Od 1030 do 1215 w salach wykonywanie plakatów. Od 1215 do 1330 w sali gimnastycznej projekcja filmu. Klasy III o godz. 1130 wyjazd na TARGI EDUKACYJNE. Wszyscy uczniowie kończą zajęcia o godz. 1330.
Przypominamy!!!Szkoła Podstawowa nr 4 Rybnik – Ligota ul. K. Miarki 74zaprasza uczniów z rodzicami na:
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI22.03.2018 o godz.17.00
Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla przyszłych uczniów, a dla rodziców informacje związane
z naborem (terminy, klasy, etc.)Telefon: 324223538 w. 102www.sp4.rybnik.pl
-
INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Na przełomie lutego i marca na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy na temat: „Bądź bezpieczny w sieci”. Wykonywaliśmy mini plakaty na temat bezpieczenstwa w internecie. Kończyliśmy komiks o bezpieczeństwie w internecie. Rozwiązywaliśmy łamigłówki na temat bezpieczeństwa w sieci. Czytaliśmy na dzień dobry. Budowaliśmy konstrukcje przestrzenne z klocków. Bawiliśmy się w małych elektroników. Graliśmy w różne gry ćwiczące zmysły, gry zręcznościowe i gry planszowe.
Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak
-
LEKCJA MUZEALNA
Dnia 6 marca uczniowie klasy siódmej wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej historii powstań śląskich i plebiscytu. W jej trakcie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zawiłych losów Rybnika i Górnego Śląska po I wojnie światowej. Poznali także rybnickich bohaterów tamtych wydarzeń oraz miejsca walk powstańczych na terenie naszego miasta.
Organizator: J. Kubica-Gomola
-
LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU
16 lutego uczniowie klasy VII oraz klas gimnazjalnych mieli możliwość wzięcia udziału w inauguracji miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Teatrze Ziemi Rybnickiej obejrzeli widowisko „Oddać wszystko, żeby wszystko mieć”. Przedstawienie przybliżyło uczniom wydarzenia sprzed stu lat, a także następne bohaterskie czyny Polaków. Młodzi ludzie przeżyli fantastyczną lekcję historii i patriotyzmu.
Organizator: A. Rewer.
-
KONKURS WALENTYNKOWY
Dnia 27 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się ogłoszenie wyników konkursu walentynkowego, który odbył się 14 lutego. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Cimała. Drugie miejsce zajął Daniel Mateńka. Trzecie miejsce zajął Bartosz Konsek. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i mini nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy i słodkie nagrody.
Organizator: D. Nadolny