• Archiwum kategorii Uncategorized
  • SZKOLNY KONKURS SAVOIR-VIVRE

    Wysłany dnia: przez Roma

    W konkursie, który  odbył się 11 kwietnia, wzięli udział przedstawiciele klas 3a, 3b, 3c, 2a, 2b, 2c oddziałów gimnazjalnych  oraz klas 7a i 4a. Konkurs składał się z dwóch części – zadań zamkniętych i części praktycznej z zadaniami otwartymi. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością zasad dobrego zachowania.

    Wyniki konkursu: I m. kl. 3a, II m. kl. 2c, III m. kl. 2a.

    Organizatorzy: M. Zając i M. Owerko-Liszka.


  • SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

    Wysłany dnia: przez Roma

    Miło nam poinformować, że Dawid z klasy 2b został finalistą ogólnopolskiego konkursu pn.” Wszczep sobie zdrowie”. Jest to konkurs pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. W II etapie konkursu brało udział ponad 2000 uczniów z całej Polski. W czerwcu Dawid weźmie udział w finale konkursu, który odbędzie się w Katowicach w PLO im. M. Wańkowicza oraz na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dawid reprezentował również naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z biologii. Gratulujemy!

    Przygotowanie ucznia: J. Nocoń


  • EGZAMIN GIMNAZJALNY

    Wysłany dnia: przez Roma

    W dniach 18, 19 i 20 kwietnia odbywa się w szkole egzamin gimnazjalny.

    Uczniowie klas trzecich

    1. W środę, czwartek i piątek przychodzą do szkoły na godz. 800 w odświętnym stroju uczniowskim.

    Egzamin rozpoczyna się o godz. 900 (pierwsza część) i o 1100 (druga część).

    1. Należy przynieść czarny długopis oraz w czwartek linijkę do wykonywania rysunków na egzaminie z matematyki (nie można używać ołówków ani korektorów).
    2. Wszyscy uczniowie piszą w wyznaczonych salach.
    3. Przerwy spędzamy na dolnym holu i w świetlicy (w jadalni będzie przygotowana herbata).
    4. Koniecznie należy przynieść legitymację szkolną.
    5. Nie wolno wnieść na salę egzaminacyjną telefonu komórkowego ani innego sprzętu elektronicznego.
    6. Po zakończonym egzaminie (w środę i w czwartek ok. godz. 1245, w piątek ok. godz. 1215) uczniowie wracają
      do domów.

    Uczniowie, Którym przysługuje wydłużenie czasu, kończą później.

    Dla uczniów klas 1a, 4a, 7a oraz 2a, 2b, 2c
    dni egzaminu gimnazjalnego są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

    Szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy.


  • UCZNIOWIE W FINALE KONKURSU

    Wysłany dnia: przez Roma

    Utalentowani informatycznie uczniowie klas gimnazjalnych Dawid i Kamil, zostali finalistami XXII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Orlovské soutěže v informatyce” w Czechach. Zaprezentowali stworzoną przez siebie stronę „Świat on- line”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)

    Opiekun: I. Marcol-Perlak.


  • Uwaga! 15.04.2018 godz. 15:00

    W dniu 15.04.2018 o godz. 15:00 na Hali Sportowej w Zespołu Szkół Sportowych w Rybniku 44-210 Rybnik ul. Grunwaldzka 18 odbędzie się organizowany przez Miasto Rybnik oraz MOSiR Dzień Promocji Rybnickich Klas Sportowych. W tym dniu będzie można zapoznać się z ofertą Rybnickich Klubów Sportowych oraz ofertą szkół, które prowadzą nabór do klas sportowych. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy ! Więcej….