• Archiwum kategorii Uncategorized
  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W drugim tygodniu maja w świetlicy szkolnej bawiliśmy się w małych patriotów. Czytaliśmy tekst  „Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej” i rozwiązywaliśmy quiz do tego tekstu. Powtórzyliśmy  wiersz: „Kto ty jesteś? Polak mały…”. Śpiewaliśmy hymn narodowy. Czytaliśmy tekst Święto Ustanowienia konstytucji i rozwiązywaliśmy quiz do tego tekstu. W tym tygodniu robiliśmy wiosenne witraże. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki. Graliśmy w 1 z 10, gry planszowe, w rzuty do celu. Budowaliśmy ciekawe konstrukcje z klocków.

    Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak

     


  • EKOLOGIA PO ANGIELSKU

    Wysłany dnia: przez Roma

    W kwietniu w ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie klas drugich gimnazjum zaprojektowali ulotki informacyjne w języku angielskim dotyczące ochrony środowiska. Celem zadania było uwrażliwienie ekologiczne młodych ludzi i popularyzowanie odpowiedzialnego zachowania wobec środowiska naturalnego.

    Realizacja: M. Zając


  • CERTYFIKAT DLA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W maju świetlica szkolna otrzymała certyfikat: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. Certyfikat nadawany jest świetlicom, które wykonały zadnia w konkursie: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. Celem konkursu była aktywna promocja świetlic szkolnych, które uczą i wychowują młode pokolenie, dbają o przyjazna atmosferę i atrakcyjny wystrój świetlicy.

    Koordynator konkursu: D. Nadolny

     


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W kwietniu odbyło się wiele zajęć: czytanie na dywanie, różne gry i  zabawy. Najbardziej lubiane to: rzuty do celu,  chińczyk, warcaby, memo, slimak, rajd, dobble. Bawiliśmy się też w Minicrafta, w sklep. Budowaliśmy ciekawe konstrukcje z klocków. Układaliśmy puzzle oraz puzle matematyczne. Bawiliśmy się w gry ruchowe przy muzyce i w zabawy koordynacyjne oko – ręka.  Poznaliśmy piramidę zdrowego żywienia i sami układaliśmy rysowany jadłospis na jeden dzień pod hasłem  „Jedz warzywa i owoce przez to zyskasz nowe moce”. Czytaliśmy wiersze Brzechwy. Kolorowaliśmy obrazki do wiersza „Na straganie”. Dwudziestego trzeciego kwietnia obchodziliśmy dzień książki. Czytaliśmy i opowiadaliśmy o naszych ulubionych książkach. Wykonywaliśmy własne książeczki. Czytaliśmy na dzień dobry. Kolorowaliśmy obrazki związane z dniem książki. Wykonywaliśmy prace plastyczne wg własnego pomysłu. Obchodziliśmy Dzień Ziemi. Malowaliśmy na temat „jak powinniśmy dbać o nasze środowisko”. Układaliśmy kodeks: „Dobre rady na odpady…”.

    Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak


  • W AKADEMII BIORÓŻNORODNOŚCI

    Wysłany dnia: przez Roma

    11 maja uczniowie klasy 1a i 4a uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Akademii Bioróżnorodności w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie zapoznali się z zasadami mikroskopowania, a podczas warsztatów ornitologicznych obserwowali przez lornetki ptaki żyjące w parku. Na zajęciach ekologicznych poznali tajemnice lasu oraz ciekawostki związane z roślinami jadalnymi i trującymi.

    Organizator: J. Nocoń.


  • SZLAKIEM RYBNICKICH ZABYTKÓW

    Wysłany dnia: przez Roma

    Jak co roku o tej porze – w dniach 7,8 i 11 maja – gimnazjaliści z klas trzecich wzięli udział w wycieczce szlakiem rybnickich zabytków. W jej trakcie wybrani uczniowie przedstawili swoim kolegom historię poszczególnych obiektów architektonicznych oraz ludzi, którzy byli  z nimi związani. Wycieczka była nie tylko okazją do poznania historii miasta, ale także  do „spróbowania” przewodnickiego fachu.

    Organizator: J. Kubica-Gomola.


  • UCZNIOWIE NA KONKURSIE PRZYRODNICZYM

    Wysłany dnia: przez Roma

    7 maja w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku odbył się IV Powiatowy Konkurs Przyrodniczy. 62 uczniów wzięło udział w zajęciach z biologii, geografii i matematyki, na zakończenie których napisali test. Uczeń naszej szkoły Kamil z klasy 3a otrzymał wyróżnienie zajmując 9 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również: Dawid z klasy 3a (15 miejsce), Mateusz z klasy 3b, Eliza, Wiktoria i Julia z klasy 7a. Gratulujemy!

    Przygotowanie uczniów: J. Nocoń.


  • POMAGAMY ZWIERZAKOM

    Wysłany dnia: przez Roma

    Przez cały maj nasza szkoła organizuje akcję charytatywną dla zwierząt, którymi opiekuje się rybnickie schronisko. Do pudeł stojących obok portierni zbieramy karmę suchą i w puszkach dla psów i kotów, żwirek dla kotów, miski, koce, legowiska, dywany, ręczniki, obroże, smycze, szampony, szczotki, grzebienie. Pudła będą wystawione codzienne przed lekcjami (od godz. 7:35) oraz na 1. i 2. przerwie. Samorząd Uczniowski przewiduje nagrody dla najlepszych wolontariuszy.

    Koordynator akcji: I. Marcol-Perlak.


  • SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE

    Wysłany dnia: przez Roma

    Po zaciętej walce o zwycięstwo Bianka i Paweł z klasy 3b

    zajęli II miejsce w konkursie powiatowym „Czy znasz Unię Europejską?”

    pod honorowym patronatem europosła Bolesława Piechy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku. 

    Opiekun uczniów: J. Kubica-Gomola.


  • SPOTKANIE Z RODZICAMI.

    We wtorek 8 maja odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III, na które zostali zaproszeni również uczniowie.

    Podczas zebrania omówiono zasady kształcenia ponadgimnazjalnego, ofertę szkół średnich i szkół branżowych oraz zasady rekrutacji elektronicznej.

                                                                                                                                                   Koordynator wicedyrektor A. Rewer