• Archiwum kategorii Uncategorized
  • UCZNIOWIE NA NOCY BIOLOGÓW

    Wysłany dnia: przez Roma

    12 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ w Katowicach pod hasłem „Woda to życie”. Podczas warsztatów samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe, obserwowali ruchy cytoplazmy komórek skórki cebuli oraz uczestniczyli w grach zręcznościowych sprawdzających umiejętności pracownika laboratorium mikrobiologii. Uczniowie mieli również niespotykaną okazję zobaczyć pracę jedynego w Polsce mikroskopu skaningowego, samodzielnie wykonać i obserwować preparat skorupki jaja kurzego.

    Wyjazd zorganizowała J. Nocoń.


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    Nowy Rok w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od czytania bajek na dzień dobry i nauki składania życzeń noworocznych. Przypomnieliśmy sobie zasady bhp obowiązujące w świetlicy. Jak na nowy rok przystało dużo bawiliśmy się i graliśmy w różne gry. Odbyły się pierwsze próby przygotowujące przedstawienie do Dnia babci i Dziadka. Odbyła się pogadanka na temat pór roku, kolejności miesięcy i popularnych przysłów.

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny.


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W trzecim tygodniu grudnia w świetlicy szkolnej trwały wielkie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ozdabialiśmy papierową bombkę. Ozdabialiśmy cekinami styropianowa bombkę. Wyklejaliśmy bombki plasteliną. Lukrowaliśmy pierniczki świąteczne. Robiliśmy śnieżynki. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Rozwiązywaliśmy świąteczne kolorowanki matematyczne. Uczyliśmy się składać życzenia świąteczne. Graliśmy w różne gry i dobrze bawiliśmy się 🙂

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny.


  • ŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 21 grudnia ogłoszono wyniki świątecznego konkursu świetlicowego. W kategorii „Aniołek” zwyciężyli: Im. – Miłosz z kl.1a i Kamil z kl.4a, IIm. – Emilia z kl.1a i Paulina z kl.3b G, IIIm. – Klara z kl. 1a i Mateusz z kl. 1a. W kategorii „Kartka świąteczna”: Im. – Dominik z kl.2a G, Jakub z kl. 1a, IIm. – Wiktoria z kl. 1a i Przemek z kl. 1a, IIIm.– Oliwia z kl. 1a i Liliana  kl. 1a. Zwycięzcy  i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

    Organizator: D. Nadolny


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W drugim tygodniu grudnia w świetlicy szkolnej robiliśmy kartki świąteczne techniką origami i papierowe aniołki.. Uczyliśmy się składać życzenia świąteczne. Wykonaliśmy wystrój korytarza i okien. Uczyliśmy się piosenek świątecznych i kolęd. Oglądaliśmy film „Święty Mikołaj”. Piekliśmy pierniki świąteczne. Ubieraliśmy choinkę oraz rozwiązywaliśmy zagadki świąteczne. Robiliśmy łańcuch świąteczny. Ponadto graliśmy w różne gry. Bawiliśmy się w sklep – uczyliśmy się liczyć do dziesięciu. Uczestniczyliśmy w konkursie na najdłuższy lot papierowego samolotu.

    Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak


  • KLASOWA WIGILIJKA FIT

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 19 grudnia odbyła się klasowa wigilijka klasy II c gimnazjum. Na wigilijnym stole zrobiło się trochę nietypowo, ponieważ oprócz ciasta zawitały zdrowe sałatki, rollsy  z tortilli, parówki w cieście francuskim oraz warzywa, sery i wędliny, z których można było samemu skomponować kanapkę. Pomysłodawcami i wykonawcami wigilijki „FIT” byli uczniowie klasy II c. Odwiedzili nas również pomocnicy św. Mikołaja 🙂

    Organizator: A. Horzela

     

     


  • ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 14 grudnia podczas zajęć świetlicowych i kółka z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy pierwszej przebrali się w małych cukierników i  piekli świąteczne pierniczki, które późnij przyozdabiali na zajęciach świetlicowych. Pierniczki okazały się pyszne, a uczniowie zadowoleni z swojego wypieku 🙂

    Zajęcia zorganizowały: D. Gembalczyk i D. Nadolny


  • DAWANIE JEST RADOŚCIĄ

    Wysłany dnia: przez Roma

    Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami. To wyjątkowy czas, który pozwala nam spotkać się z rodziną, spędzić chwile w radosnej atmosferze oraz obdarować najbliższych upominkami. Jednak nie dla wszystkich rodzin jest to czas beztroski, nie wszystkie dzieci mogą liczyć na czekające na nie pod choinką niespodzianki. Właśnie dlatego nasza szkoła przygotowała prezenty dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Centrum” w Rybniku. W paczkach znalazły się słodycze, zabawki, ubrania, buty oraz przybory szkolne. Mamy nadzieję, że udało nam się sprawić, że te święta będą naprawdę wesołe dla podopiecznych świetlicy!

    Akcję koordynowała  I. Marcol-Perlak.