• Archiwum kategorii Uncategorized
  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 23 lutego uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej poznali również regulamin oraz wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę każdy otrzymał sygnowaną przez bibliotekę SP4 zakładkę do książki z własnym imieniem.

    Pasowanie przeprowadziła R. Stąsiek.


  • HALOWE MISTRZOSTWA RYBNIKA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 20 lutego  odbyły się XVI Halowe Mistrzostwa Rybnika w Lekkiej Atletyce. Wyniki : P. Gamoń  – I miejsce w rzucie piłką lekarską w tył zza głowy; N. Stramek  – II miejsce w rzucie piłką lekarską w tył zza głowy; J. Włodyka  –  III miejsce w biegu 4x30m; P. Chojnacka –  III miejsce w biegu 10x30m; K. Kozyra  –  IV miejsce w biegu 10x30m; P. Misala –  V miejsce w rzucie piłką lekarską w tył zza głowy.

    Opiekunowie : A. Horzela i J. Ulman – Szłapka


  • WALENTYNKOWA BIBLIOTEKA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Każdy, kto w „walentynkowym” tygodniu odwiedził szkolną bibliotekę, mógł zostawić swój podpis na okolicznościowej planszy, a przy okazji wypożyczyć książkę na miłe spędzenie czasu z w długie zimowe wieczory.

    Pomysłodawca: R. Stąsiek

     


  • CERTYFIKAT DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W styczniu biblioteka szkolna otrzymała certyfikat „Biblioteka przyjazna uczniom” przyznawany przez redakcję czasopisma „Biblioteka w szkole”. Certyfikat nadawany jest bibliotekom aktywnie promującym czytelnictwo, dbającym o zapewnienie nowości czytelniczych i utrzymującym przyjazną atmosferę oraz  dbającym o atrakcyjny wystrój pomieszczenia.


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W czwartym tygodniu stycznia rozpoczęła się akcja „Czytanie łączy pokolenia”. Słuchaliśmy bajek, które czytali nam nasi starsi koledzy, rodzeństwo, rodzice, nauczyciele. Malowaliśmy okładkę ulubionej książki. Robiliśmy zakładki do książek. Malowaliśmy ulubionego bohatera książkowego. Każdy z nas przyniósł swoją ulubioną książkę i opowiedział, dlaczego wybrał właśnie tę. Byliśmy w krainie bajek. Robiliśmy przedstawienie do bajki. Rozwiązywaliśmy zagadki i zadania o książkach. Czytaliśmy książki naszym kolegom i koleżankom.  Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Bawiliśmy się w małych konstruktorów i elektryków oraz śpiewaliśmy piosenki. Akcja „Czytanie łączy pokolenia” będzie kontynuowana po feriach, bo każdy z nas lubi słuchać czytanych bajek i opowiadań.

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny.

     


  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 25 stycznia w naszej szkole gościli dziadkowie i babcie. Zostali zaproszeni na przedstawienie, które specjalnie dla nich przygotowali uczniowie klasy Ia z okazji ich święta. Uczniowie pokazali jak ważni w ich życiu są babcie i dziadkowie. Następnie odbył się poczęstunek dla gości i wspólne zabawy oraz konkurencje wnucząt z dziadkami.

    Organizatorzy: D. Gembalczyk i D. Nadolny.


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    W trzecim tygodniu stycznia w świetlicy szkolnej tematem przewodnim był „Bo Babcia z Dziadkiem to nasze są skarby…”. Na zajęciach odbyła się pogadanka za co kochamy naszych dziadków i jak lubimy spędzać z nimi czas. Wykonaliśmy portrety babci i dziadka, kwiatki dla nich i laurki. Kolorowaliśmy obrazki związane z tematem. Odbyła się próba przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Śpiewaliśmy piosenki dla dziadków i uczyliśmy się wierszyków. Również w tym tygodniu poznaliśmy sekrety elektroniki i bawiliśmy się w małych elektryków. No i oczywiście odbył się Bal Przebierańców – „Niech żyje bal!”.

    Wychowawca świetlicy: D. Nadolny

     


  • „NIECH ŻYJE BAL!”

    Wysłany dnia: przez Roma

    Dnia 18 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się Bal Przebierańców klasy Ia. Na bal przybyła Marsjanka z Czarownicą, które zaprosiły przebierańców do wspólnej zabawy przy muzyce. Bawiliśmy się w rytmach latynoamerykańskich. Stroje mieliśmy przepiękne i kolorowe. Uczestniczyliśmy w różnych zabawach tanecznych, a szaleństwom nie było końca…

    Organizator: D. Gembalczyk i D. Nadolny.


  • INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wysłany dnia: przez Roma

    Tematem drugiego tygodnia była zima. Odbyła się pogadanka na temat zimowego ubrania i wyklejaliśmy rękawice. Śpiewaliśmy zimowe piosenki. Rozwiązywaliśmy zagadki o zimie. Czytaliśmy zimowe opowiadania i wiersze. Omówiliśmy zimowy krajobraz. Wykonywaliśmy zimowe kolorowanki. Robiliśmy papierowe bałwanki.  Bawiliśmy się robotami. Rozpoczęliśmy przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. Wykonaliśmy dziurkowaną biżuterię. Dużo bawiliśmy się i grali w różne gry.

    Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak.