
Uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach pt. „Górnik i Karolinka”, prowadzonych przez Centrum Edukacji Regionalnej w Rybniku. Podczas zajęć mieli okazję poznać wybrane tradycje Śląska, a także dowiedzieć się więcej o stroju śląskim oraz stroju górnika. Warsztaty były również okazją do rozwijania kreatywności i zainteresowania kulturą regionu. W czasie zajęć praktycznych uczestnicy wykonali prace techniczne – czapkę górniczą (czako) oraz wianek z bibuły (galandę). Spotkanie okazało się ciekawą lekcją regionalizmu.
Organizacja: Joanna Gliwicka





11 lutego 2026 gościliśmy w naszej szkole przyszłorocznych pierwszoklasistów wraz z Rodzicami w ramach Dni Otwartych o tematyce pirackiej. Już od wejścia gości witały dekoracje przedstawiające statki, mapy skarbów i pirackie flagi. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. poszukiwanie skarbu według wskazówek, tory przeszkód, pokój zagadek oraz warsztaty plastyczne, podczas których można było wykonać pirata. Goście mieli także okazję zwiedzić sale lekcyjne, porozmawiać z Panią Dyrektor, nauczycielami i zapoznać się z ofertą szkoły. Wydarzenie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a piracki motyw sprawił, że Dni Otwarte były bardzo ciekawe i na długo pozostaną w pamięci uczestników.

