Dnia 18 marca 2025 roku klasy 5a i 5b wzięły udział w wycieczce do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Celem wyprawy było poznanie przyrody, historii regionu oraz roli ogrodów botanicznych w Polsce.
Podczas spaceru po Arboretum uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących gatunków drzew i krzewów. Przewodnik opowiadał o egzotycznych roślinach, a także o rodzimych gatunkach, które pełnią ważną rolę w ekosystemie.
Jedną z głównych atrakcji Arboretum jest mini Zoo.W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili również ścieżkę edukacyjną, na której poznali ciekawostki dotyczące życia lasu i sposobów ochrony przyrody.
Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego uczniowie piekli kiełbaski i dzielili się wrażeniami z dnia pełnego przygód. Był to czas integracji, zabawy i odpoczynku po intensywnym dniu.
Organizatorzy J. Ulman – Szłapka, A. Horzela, opieka – J. Macionczyk