Informacje dla rodziców przyszłorocznych klas pierwszych.

Szanowni Rodzice,

w związku z sytuacją  epidemiologiczną w bieżącym roku szkolnym spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas pierwszych nie odbędzie się. Szczegółowe informacje przekazane będą podczas zebrań z wychowawcami poszczególnych klas na początku roku szkolnego. Przekazujemy Państwu najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy pierwszoklasistów w przyszłym roku szkolnym. W przypadku pytań, wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 324223538 lub mailowy sp4ryb_dyr@onet.pl

Prosimy o odbiór w szkole i wypełnienie wszystkich niezbędnych druków szkolnych, które przygotowane czekają na Państwa w szkole codziennie w godz. od 7.30 do 15.30. Zwrot jest ograniczony czasowo – najpóźniej do 20.08.2020

 1. W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas pierwszych będą podzieleni na 2 klasy 15 osobowe. Listy z podziałem są wywieszone w szkole – można przeczytać lub zadzwonić na numer telefoniczny szkoły (wew.102) z zapytaniem o swoje dziecko.
 2. Nauka będzie rozpoczynała się o godz. 8.00 i będzie obejmowała w tygodniu 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej ( edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne), 2 godziny języka angielskiego, a także wg zgłoszenia 2 godziny religii (w tygodniu).
 3. Po zakończonych lekcjach przez pierwszoklasistów nauczyciele odprowadzają zgłoszone dzieci do świetlicy , a pozostałych uczniów odbierają rodzice lub opiekunowie zgodnie z deklaracją rodzica.
 4. Uczniowie klas 1 – 3 mogą korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia. Zasady pracy świetlicy określa regulamin (załącznik).
 5. Godziny pracy świetlicy będziemy starali się dostosować do godzin pracy rodziców, jednakże rozpoczynamy nie wcześniej niż o godzinie 7.00 . Pierwszeństwo zapisu mają dzieci, których oboje rodzice pracują.
 6. Na terenie szkoły funkcjonuje stołówka, z której korzystają uczniowie zapisani na obiady obowiązuje umowa oraz deklaracja pisemna. Dodatkowych informacji udziela Pani intendent telefon 324230400, drugie śniadanie dzieci przynoszą z domu.
 7. Na przerwach uczniowie przebywają pod stałą opieką nauczycieli dyżurujących.
 8. W szkole uczniowie mogą korzystać codziennie z pomocy pedagoga, 2 razy w tygodniu
  z pomocy higienistki szkolnej (wszyscy pracownicy przeszkoleni są z zasad udzielania pierwszej pomocy).
 9. Uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych zgodnie z zainteresowaniami. Oferta na dany rok zamieszczana jest na stronie internetowej szkoły.
 10. Uczniowie mają do dyspozycji zamykane szafki, które znajdują się na korytarzu przy sali lekcyjnej danej klasy.

Podręczniki

Uczniowie klas pierwszych na początku roku szkolnego otrzymają darmowe podręczniki
 i materiały ćwiczeniowe oraz podręcznik do języka angielskiego. Książki będą własnością szkoły, wypożyczone zostaną na rok każdemu dziecku, do zwrotu w miesiącu czerwcu. Materiały ćwiczeniowe będą przekazane bez obowiązku zwrotu.

Informacje dotyczące podręcznika do nauki religii przekaże nauczyciel uczący.

Wyprawka dla pierwszoklasisty

 

 • komplet zeszytów( 16-kartkowy cienkie linie kolorowe- j. polski, 16- kartkowy kratka- matematyka, zeszyt do korespondencji- 16 kartkowy kratka, do religii oraz angielskiego ustali nauczyciel przedmiotu)
 • piórnik ( podpisany)
 • klej biały sztyft ( 2 sztuki)
 • kredki
 • glinki lub pastele
 • ołówek najlepiej z nakładką gumową w celu prawidłowego trzymania przyboru ( 2 sztuki)
 • pióro ( później wychowawca ustali jakie, na razie zakup nie jest konieczny)
 • temperówka najlepiej z pojemniczkiem
 • linijka
 • nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 • teczka plastyczna z uchwytem ( podpisana)
 • blok techniczny biały oraz kolorowy ( po 1 sztuce )
 • blok rysunkowy biały oraz kolorowy (  po  2 sztuki)
 • wycinanki ( 2 sztuki)
 • farby plakatowe+ pędzelki mogą być różnej grubości+ kubeczek na wodę
 • plastelina( 2 sztuki)
 • worek na strój gimnastyczny podpisany
 • tenisówki z białą podeszwą
 • biała koszulka
 • ciemne spodenki
 • podkładka na prace plastyczne
 • chusteczki higieniczne ( 1 opakowanie)
 • teczka z gumką na prace plastyczne ( 1 sztuka)

Teczki plastyczne dzieci będą miały w szufladach w sali lekcyjnej.


Komentarze są zamknięte.