15 maja – Święto szkoły.

 Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie!

18 maja będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji 15 maja planowaliśmy obchody Święta Szkoły. Zamiast lekcji chcieliśmy zorganizować festyn. Niestety z powodu trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, musieliśmy z tego rezygnować i zaproponować świętowanie rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły w innej formie.
Dzień 15 maja będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych – uczniowie nie otrzymają zadań do wykonania.
Pragniemy zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego udziału w obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji zachęcamy, aby 15 maja uczniowie skorzystali z proponowanych poniżej możliwości świętowania.

1. Udział w konkursie:

– dla uczniów klas 1 – 3 konkurs plastyczny na najładniejszą „Laurkę dla Jana Pawła II” z okazji 100. rocznicy Jego urodzin. Technika dowolna – płaska (najlepiej malować farbami, pastelami, kredkami). Format wielkości A5. Pracy należy zrobić zdjęcie i wysłać na maila: kikaknura@gmail.com . W temacie wiadomości należy wpisać: „Konkurs JPII”, natomiast w wiadomości imię, nazwisko i klasę ucznia. Prace należy oddać do 22 maja 2020r. Wszyscy uczestnicy otrzymają oceny dodatkowe z religii oraz dyplomy, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły.

– dla uczniów klas 5 – 6 konkurs na list do obcokrajowca przybliżający postać Jana Pawła II. W liście powinny się znaleźć informacje lub ciekawostki dotyczące życia Jana Pawła II oraz zachęta do przyjazdu do Polski i zwiedzenia miejsc (co najmniej 2) związanych z Papieżem Polakiem. List można ozdobić rysunkiem lub zdjęciem. Prace w formie pliku lub zdjęcia należy wysłać na maila: jezykpolski_ar@wp.pl do 22 maja 2020r. W temacie należy wpisać: „Konkurs – list”, natomiast
w wiadomości trzeba podać imię i nazwisko ucznia oraz jego klasę. Wszyscy uczestnicy otrzymają oceny dodatkowe z języka polskiego oraz dyplomy,
a zwycięzcy zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły.

2. Wykonanie napisu: „Jan Paweł II”
Zróbcie napis: „Jan Paweł II”. Możecie to tego wykorzystać z różne przedmioty, np.: kredki, puzzle, klocki, koraliki, kamienie, kwiatki, zabawki i inne materiały, które macie w domu. To, w jaki sposób wykonacie napis, zależy tylko od Waszej pomysłowości. Napis ułóżcie na przykład na podłodze, stoliku lub podwórku. Stańcie lub połóżcie się obok napisu z rekwizytem lub obrazkiem (przez Was namalowanym) z czymś, co kojarzy się Wam z Janem Pawłem II, np. z piłką, bo grał w piłkę nożną, lub namalujcie, jak się modli itp. Zróbcie zdjęcie napisowi razem z Wami i rekwizytem lub obrazkiem i prześlijcie na maila: kikaknura@gmail.com do dnia 22.05.2020r. Z tych zdjęć wykonamy: „Dar dla Jana Pawła II”.

3. Zobaczenie filmu o Janie Pawle II:

https://www.youtube.com/watch?v=ZIYIkcm5JLE (ok. 25min.)

4. Wysłuchanie hymnu z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt” znajdziesz na stronie internetowej:

https://www.youtube.com/watch?v=eyRrj57f5VY

Możesz spróbować zaśpiewać. Tekst znajdziesz tutaj:

https://teksciory.interia.pl/mos-osinska-rubis-cugowski-piekarczyk-ziolko-nie-zastapi-ciebie-nikt-muzyczny-hold-hymn-z-okazji-100-rocznicy-urodzin-karola-wojtyly-jana-pawla-ii-tekst-piosenki,t,676433.html

Podkład muzyczny z tekstem znajdziesz tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=kfAyhpM74dE

5. Zaśpiewanie „Barki” dla św. Jana Pawła II:

„W duchu wdzięczności chcemy 18 maja o godz. 17:00 zatrzymać się na chwilę i zaśpiewać »Barkę«”.

Swoimi aranżacjami „Barki” można się podzielić przez cały maj na stronie wydarzenia www.facebook.com/events/742408482845528 bądź też oznaczając w poście fanpage (@domjp2) lub wpisując hasztag #jestemwdzieczny. Organizatorzy zwracają uwagę, aby zmienić status wpisu na publiczny.

6. Udział w akcji społecznościowej

#DziękujemyJaniePawle2 – to akcja w mediach społecznościowych, do której zapraszają znane osoby oraz duchowni.
Wystarczy wziąć kartkę papieru, napisać na niej hasło: #DziękujemyJaniePawle2, zrobić sobie z nią zdjęcie, a następnie udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagiem #DziękujemyJaniePawle2! Akcja trwa do końca roku.

7. Udział w akcji „Udekoruj swoje okno”

Akcja #oknodlajp2 – Udekoruj swoje okno! jest organizowana z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II . Jej uczestnikiem może stać się każdy, kto samodzielnie udekoruje w maju (a szczególnie w dniu urodzin Karola Wojtyły – 18 maja) swoje okno ozdobami nawiązującymi do postaci świętego Papieża. Własnoręcznie wykonane dekoracje będą swego rodzaju wyjątkowym podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II. Zachęcamy do sfotografowania swojego „okna dla Jana Pawła II” i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #oknodlajp2. Dzięki temu, pozostając w swoich domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie tej wyjątkowej, szczególnie dla naszej szkoły rocznicy. Pokażmy, jak świętujemy razem!

8. WIRTUALNY SPACER PO EKSPOZYCJI MUZEUM.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wirtualny spacer po ekspozycji stałej, mieszczącej się w kamienicy
przy ul. Kościelnej 7, gdzie 18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła.

https://domjp2.pl/wirtualny-spacer/

Uwaga! Zachęcamy do oglądania w trybie pełnego ekranu. Po załadowaniu spaceru kliknij opcję fullscreen w prawym dolnym rogu.

Uwaga Uczniowie!

Spośród podanych propozycji wybierzcie sobie te, które są dla Was interesujące.
W „Wiadomości” przez e-dziennik napiszcie do swoich wychowawców o tym, który sposób świętowania wybraliście.

Organizatorzy
Dominika Nadolny
Aleksandra Rewer


Komentarze są zamknięte.