ZJAZD RODZINY SZKÓŁ JANA PAWŁA II

W czwartek 30 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku odbył się Zjazd Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej . Zjazd miał charakter wyjątkowy, gdyż nim rozpoczęliśmy działania związane z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II i rokiem naszego patrona. Podczas zjazdu delegacje 20 szkół wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy zjazdu przeszli w takt muzyki orkiestry górniczej do szkoły – gospodarza zjazdu. W programie były przemówienia, występy, warsztaty dla pocztów sztandarowych i konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II oraz test wiedzy o encyklice Evangelium Vitae w 25 rocznicę jej opublikowania. Na wyniki konkursów będziemy czekać do zjazdu letniego, który odbędzie się w czerwcu w Krakowie.

Koordynator: D. Nadolny


Komentarze są zamknięte.