SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

Dzień Profilaktyki rozpoczęliśmy prezentacjami multimedialnymi na temat wpływu środków psychoaktywnych na organizm dzieci i młodzieży. Następnie reprezentanci klas brali udział w  rozwiązywaniu Quizu „Żyję zdrowo bez nałogów”. Zwycięskie drużyny (klasy 3a, 8a, 4a, 4b) zapewniły swoim klasom wyjście na klasowe ognisko oraz kiełbaski. Kolejnym punktem dnia była pogadanka na temat tolerancji oraz przemocy rówieśniczej, którą poprowadziła pedagog K. Kunat. Uwieńczeniem dnia była projekcja filmu „Cudowny chłopak” była to opowieść o tym, jak niewiele potrzeba, by kogoś zranić. Bo choć wszyscy chyba wiedzą, że nie ocenia się książki po okładce, to mało kto z nas się do zasady tej stosuje. Ten film jak mało który podkreśla, że powierzchowne ocenianie innych może mieć dramatyczne skutki i pomaga zrozumieć – a może i czasem przypomnieć sobie – jak sami czuliśmy się w przeszłości, w latach szkolnych – odrzuceni, pominięci i niezrozumiani.

Organizatorzy: K. Kunat, A. Horzela


Komentarze są zamknięte.