INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W pierwszym tygodniu stycznia uczyliśmy się składać życzenia noworoczne. Malowaliśmy: „Jak witaliśmy nowy rok?”. Wykonywaliśmy pracę: „Noworoczne fajerwerki. Graliśmy w „miesiące” i „pory roku”. Opowiadaliśmy jak spędziliśmy święta. Bawiliśmy się w zabawy konstrukcyjne. Dowiedzieliśmy się jak obchodzono nowy rok w innych krajach. Kolorowaliśmy różne kolorowanki. Graliśmy w gry planszowe.

            W drugim tygodniu stycznia rozmawialiśmy o zimowym krajobrazie. Wykonywaliśmy pracę plastyczną: „Zimowy pejzaż”. Śpiewaliśmy piosenki o zimie: „Hu, hu, ha nasza zima zła”, „Zima, zima, zima pada,pada śnieg…”. Bawiliśmy się na śniegu. Odbyły się gry i zabawy na śniegu. Lepiliśmy bałwana ze śniegu. Rzucaliśmy się śnieżkami. Czytaliśmy opowiadania i wiersze o zimie. Rozwiązywaliśmy zagadki o zimie. Kolorowaliśmy zimowe krajobrazy. Po za tym graliśmy w gry planszowe i bawiliśmy się klockami.

            W trzecim tygodniu stycznia przygotowaliśmy się do świętowania Dnia Babci i Dziadka w bloku tematycznym „Bo nasza babcia i dziadek to nasze największe skarby są”. Czytaliśmy babcine opowiastki. Wykonywaliśmy niespodzianki dla babci i dziadka. Robiliśmy kwiatki dla babci i dziadka. Odbyła się pogadanka: „Dlaczego kochamy babcię i dziadka?”. Robiliśmy wystrój z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Graliśmy w gry i zabawy, w które lubimy grać z naszymi dziadkami. Robiliśmy prezenty dla babci i dziadka.

            W czwarty tygodniu stycznia rozmawialiśmy o tym,  jak dbać o zwierzęta zimą. Dowiedzieliśmy się jak powinniśmy dokarmiać zwierzęta w ziemie. Robiliśmy papierowe karmniki dla ptaków. Czytaliśmy bajki i wiersze o zwierzętach. Kolorowaliśmy obrazki przedstawiające dokarmianie zwierząt zimą. Robiliśmy budowle dla zwierzą z klocków i graliśmy w różne gry.

            W piątym tygodniu stycznia tematem przewodnim  były bajki. Malowaliśmy okładkę ulubionej książki, rysowaliśmy ulubionego bohatera książkowego. Czytaliśmy bajki. Rozwiązywaliśmy quiz o bajkach. Opowiadaliśmy o naszych ulubionych bajkach. Budowaliśmy bajkowe zamki, pojazdy i inne atrybuty z bajek. Robiliśmy zakładkę do książki. Graliśmy w różne gry i bawiliśmy się.

Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak

 

 

 


Komentarze są zamknięte.