INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W pierwszych dwóch tygodniach listopada na świetlicy szkolnej przygotowywaliśmy się i świętowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W pierwszym tygodniu listopada wykonywaliśmy chorągiewki narodowe, wyklejaliśmy z bibuły flagę Polski. Wyklejaliśmy z plasteliny godło Polski i flagę. Uczyliśmy się hymnu narodowego. Zrobiliśmy wystrój patriotyczny w świetlicy. Robiliśmy kotyliony narodowe. Czytaliśmy legendy polskie. Rozmawialiśmy na temat patriotyzmu i służby ojczyźnie. W drugim tygodniu listopada malowaliśmy: „Jak świętowałem 100 – lecie odzyskania niepodległości”.  Recytowaliśmy wiersz: „Kto Ty jesteś? Polak Mały…”Rozmawialiśmy na temat: ” Szczęśliwe dziecko w wolnym kraju”. Malowaliśmy mała i dużą Ojczyznę. Graliśmy w państwa miasta, quiz o Polsce, układaliśmy puzzle – godło Polski. Bawiliśmy się w zabawy konstrukcyjne budując Polskę. Uczestniczyliśmy w zajęciach” „gry i zabawy polskich dzieci”. Czytaliśmy bajki polskie. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i żołnierskie.

Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak


Komentarze są zamknięte.