INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W kwietniu odbyło się wiele zajęć: czytanie na dywanie, różne gry i  zabawy. Najbardziej lubiane to: rzuty do celu,  chińczyk, warcaby, memo, slimak, rajd, dobble. Bawiliśmy się też w Minicrafta, w sklep. Budowaliśmy ciekawe konstrukcje z klocków. Układaliśmy puzzle oraz puzle matematyczne. Bawiliśmy się w gry ruchowe przy muzyce i w zabawy koordynacyjne oko – ręka.  Poznaliśmy piramidę zdrowego żywienia i sami układaliśmy rysowany jadłospis na jeden dzień pod hasłem  „Jedz warzywa i owoce przez to zyskasz nowe moce”. Czytaliśmy wiersze Brzechwy. Kolorowaliśmy obrazki do wiersza „Na straganie”. Dwudziestego trzeciego kwietnia obchodziliśmy dzień książki. Czytaliśmy i opowiadaliśmy o naszych ulubionych książkach. Wykonywaliśmy własne książeczki. Czytaliśmy na dzień dobry. Kolorowaliśmy obrazki związane z dniem książki. Wykonywaliśmy prace plastyczne wg własnego pomysłu. Obchodziliśmy Dzień Ziemi. Malowaliśmy na temat „jak powinniśmy dbać o nasze środowisko”. Układaliśmy kodeks: „Dobre rady na odpady…”.

Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak


Komentarze są zamknięte.