INFORMACJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W pierwszym tygodniu listopada przygotowywaliśmy się do obchodów Świeta Niepodległości. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie miało odzyskanie niepodległości dla Polaków. Poznaliśmy symbole narodowe –  godło i flagę. Rozmawialiśmy na temat „Szczęśliwe dziecko w wolnym kraju”. Wyklejaliśmy flagę Polski i kolorowaliśmy godło Polski, rozwiązywaliśmy zagadki o Polsce. Uczyliśmy się wiersza: „Kto ty jesteś? – Polak mały.”. Śpiewaliśmy hymn Polski i układaliśmy puzzle – godło Polski. Graliśmy w gry: „Quiz o Polsce”, „Co wiem o Polsce”, „Prawda – fałsz o Polsce”, „Polak mały”. Wykonaliśmy kotyliony, które 13 listopada nosiliśmy, ponieważ w szkole był ogłoszony „Dzień z Narodową Rozetą”. W tym dniu również odśpiewaliśmy hymn, powtórzyliśmy wiersz „Kto ty jesteś? – Polak Mały”. Rozwiązywaliśmy łamigłówki „Polska moja Ojczyzna”. Poznaliśmy „legendę o Lechu, Czechu i Rusie” i kolorowaliśmy do niej obrazki.

Wychowawcy świetlicy: D. Nadolny i J. Klimczak

 


Komentarze są zamknięte.