Dzień Edukacji Narodowej

14.10. Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r]. Od 1982 na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela (Wikipedia).

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obchodzimy 13.10 (piątek) – dzień ze zmienionym planem.

8.00 rozpoczynają wszystkie klasy

8.00 – 9.40 lekcje wg planu ustalonego na ten dzień.

10.00 – ok. 12.00 uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II.

Godziny odjazdu Gimbusa będą dostosowane do zakończenia uroczystości.


Komentarze są zamknięte.