*Aktywność ruchowa.*

Rok szkolny 2018/2019

……czekamy na sukcesy 🙂

Rok szkolny 2017/2018

SUKCES W ZAWODACH SPORTOWYCH

Wysłany dnia:  

Dnia 5 kwietnia drużyna w piłce ręcznej dziewcząt zajęła zaszczytne drugie miejsce w finale miejskim – Igrzyska Młodzieży. W skład drużyny wchodzą uczennice z kl. II i III oddziałów gimnazjalnych.

Opiekun: J. Ulman- Szłapka

UCZNIOWIE W GÓRACH

Wysłany dnia:  

W sobotę 17 marca  została zorganizowana wycieczka uczniów w góry do Szczyrku. Chętni mogli udać się na spacer górskim szlakiem do Chaty Grabowej, a pozostali korzystali z możliwości jazdy na nartach lub desce snowboardowej na Przełęczy Salmopolskiej na Białym Krzyżu.

Organizator: J. Ulman – Szłapka 

WYJAZD NA LODOWISKO

Wysłany dnia:  

Dnia 12 marca  uczniowie klas 2c, 3a oraz 3b oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce na lodowisko do Pszowa. Aura może nie do końca była zimowa, ale temperatura powietrza pozwoliła na zdrowa i przyjemną aktywność fizyczną na lodzie.

Organizator wyjazdu: A. Horzela.

TRAMPOLINOWE ĆWICZENIA RUCHOWE

Wysłany dnia:  

Dnia 23 lutego uczniowie klasy 2a oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do Parku Trampolin w Rybniku. Taki wyjazd to nie tylko świetna zabawa, ale i alternatywa dla lekcji wychowania fizycznego w szkole oraz zachęcenie do aktywności fizycznej w czasie wolnym.

Organizator: E. Piechalak.

HALOWE MISTRZOSTWA RYBNIKA

Dnia 20 lutego  odbyły się XVI Halowe Mistrzostwa Rybnika w Lekkiej Atletyce. Wyniki : Paulina ( II c ) – I miejsce w rzucie piłką lekarską w tył zza głowy; Natalia (III c ) – II miejsce w rzucie piłką lekarską w tył zza głowy; Julia ( III a ) –  III miejsce w biegu 4x30m; Paulina ( II b ) –  III miejsce w biegu 10x30m; Kacper ( VII a ) –  IV miejsce w biegu 10x30m; Paweł ( VII a ) –  V miejsce w rzucie piłką lekarską w tył zza głowy.

Opiekunowie : A. Horzela i J. Ulman – Szłapka

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA

Wysłany dnia: Grudzień 11, 2017 10:44 am

Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Zwycięzcy turnieju: w kategorii dziewcząt- II m. Kamila klasa II a, I m. Weronika klasa II a. W kategorii chłopców: III m. Marcin klasa II a, II m. Kamil klasa II a, I m. Maksymilian klasa III a. Serdecznie dziękuję za dobrą zabawę i gratuluję.

Organizator turnieju: A. Horzela.

   JUDO W NASZEJ SZKOLE

Wysłany dnia: Październik 25, 2017 10:26 am

Dnia 23 października odbyły się pierwsze z trzech zajęć JUDO prowadzone przez doświadczonego trenera II klasy Krzysztofa Mikę. Uczniowie mają możliwość poznawania podstawowych technik walki judo, zgodnie z zasadami walki sportowej. Ćwiczą elementy technik rzucania oraz obezwładniania przeciwnika, poznają historię tego sportu oraz uczą się w praktyce wcielania w życie zasad judo. Uczą się technik samoobrony, obrony przed napastnikami oraz doskonalą swoje umiejętności reagowania w trudnych sytuacjach. Zajęcia są prowadzone w ramach projektu „Trzeźwymi Bądźmy” (projekt współfinansowany przez Miasto Rybnik)

Koordynator: A. Horzela

18 października odbyły się pierwsze z cyklu trzech zajęć tanecznych. Profesjonalny trener tańców towarzyskich Artur Szymanowski zadbał o to, aby grupa poznała podstawowe kroki do „Cha Cha”.Taniec to jeden ze sposobów, by wyrwać się z monotonii codziennych obowiązków. Taniec wpływa na nasze zdrowie emocjonalne, psychiczne, fizyczne. Taniec jest formą sztuki. Daje możliwość wykazania się artystycznymi zdolnościami. Oferuje ludziom kreatywny sposób na wyrażenie własnej osobowości w bezpiecznym środowisku. Za pomocą ruchów ciała pozwala wyrazić uczucia. Jest też świetną metodą na dodanie życiu nowych emocji. Ponieważ aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin we krwi, regularny taniec jest źródłem dobrego samopoczucia.

Koordynator A. Horzela

 

Dnia 12 października uczennice naszej szkoły wzięły udział w miejskich sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży ŚlSZS i zajęły III miejsce. Skład drużyny: Wanesa Kulik, Martyna Kowalczyk – Kudziarz, Paulina Chojnacka, Małgorzata Szulc, Paulina Gamoń, Martyna Gibała. Gratulacje dla całego zespołu!

Opiekun: J. Ulman – Szłapka

Dnia 10 października  odbyly się warsztaty taneczne dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Warsztaty prowadzone były przez instruktorki tańca Karolinę Sieroń i Kamilę Kruszkę z klubu tanecznego Dance 4 Kids. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznać następujące style taneczne : salsa, jazz, taniec nowoczesny, hip-hop. Zajęcia były przeprowadzone w ramach uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego.

Organizator : J. Ulman – SzłapkaKomentarze są zamknięte.