*Samorząd_Wolontariat*

Samorząd uczniowski 2017/2018

Dnia 29 września odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wygrała uczennica klasy IIIb oddziału gimnazjalnego Hanna Dzierżawa.

ODROBINA MAGII

Wysłany dnia: Grudzień 11, 2017 10:38 am

Zgodnie z tradycją 29 listopada, w wigilię świętego  Andrzeja, uczniowie naszej szkoły przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Nie zabrakło również symbolicznych przedmiotach nabierających w tym dniu szczególnej mocy. Serdecznie dziękujemy didżejom Maksowi i Norbertowi.

Spotkanie przygotowała I. Marcol-Perlak.

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Wysłany dnia: Grudzień 11, 2017 10:40 am

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień z czapką Mikołaja”. Zgodnie z tradycją w tym dniu odwiedził nas św. Mikołaj. Jego pomocnikami były aniołki i diabełki, które pomagały Mikołajowi rozdawać słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Każda klasa mogła sprawdzić się w różnych zagadkach i zadaniach. Wizyta św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość.

Mikołajki przygotowała  I. Marcol-Perlak.

WOLONTARIAT

POMAGAMY ZWIERZAKOM

Wysłany dnia:  

Przez cały maj nasza szkoła organizuje akcję charytatywną dla zwierząt, którymi opiekuje się rybnickie schronisko. Do pudeł stojących obok portierni zbieramy karmę suchą i w puszkach dla psów i kotów, żwirek dla kotów, miski, koce, legowiska, dywany, ręczniki, obroże, smycze, szampony, szczotki, grzebienie. Pudła będą wystawione codzienne przed lekcjami (od godz. 7:35) oraz na 1. i 2. przerwie. Samorząd Uczniowski przewiduje nagrody dla najlepszych wolontariuszy.

Koordynator akcji: I. Marcol-Perlak.

DAWANIE JEST RADOŚCIĄ

Wysłany dnia: Grudzień 20, 2017 8:15 am

Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami. To wyjątkowy czas, który pozwala nam spotkać się z rodziną, spędzić chwile w radosnej atmosferze oraz obdarować najbliższych upominkami. Jednak nie dla wszystkich rodzin jest to czas beztroski, nie wszystkie dzieci mogą liczyć na czekające na nie pod choinką niespodzianki. Właśnie dlatego nasza szkoła przygotowała prezenty dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Centrum” w Rybniku. W paczkach znalazły się słodycze, zabawki, ubrania, buty oraz przybory szkolne. Mamy nadzieję, że udało nam się sprawić, że te święta będą naprawdę wesołe dla podopiecznych świetlicy!

Akcję koordynowała  I. Marcol-Perlak.

CZAPKI PEŁNE PREZENTÓW

Wysłany dnia: Grudzień 19, 2017 7:52 am

Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, włączyliśmy się w akcję charytatywną „Czapka Świętego Mikołaja” organizowaną już po raz szesnasty przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika. Ideą akcji jest pomoc potrzebującym rodzinom oraz seniorom z najbliższych okolic. Przygotowane paczki z artykułami spożywczymi, słodyczami oraz  przyborami szkolnymi trafią do młodszych i starszych. Chcemy, aby wszyscy mogli cieszyć się z tego pięknego czasu, choć na chwilę zapomnieli o otaczających problemach i uwierzyli w dobroć bliźniego. Pragniemy, aby mogli w pełni poczuć ducha tych świąt, zjeść wigilijną kolację oraz w spokoju spędzić następne dni.

Akcję koordynowała  I. Marcol-Perlak.

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA SENIORA

Wysłany dnia: Grudzień 11, 2017 10:49 am

W ramach akcji „Świąteczna Paczka dla Seniora” zebraliśmy cztery pudła artykułów spożywczych oraz słodyczy, które przekazaliśmy  Fundacji Puls-Med BLISKO CIEBIE.  Z produktów powstaną paczki-niespodzianki dla najbardziej potrzebujących pacjentów hospicjum domowego oraz pielęgniarskiej opieki długoterminowej w Rybniku. Podarunki zebrane i przygotowane to nie tylko żywność, lecz również sygnał dla obdarowanych, że w ciężkiej chorobie mogą liczyć na pamięć i uwagę młodego pokolenia.  Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie, poświęcony czas i ciągłą gotowość.

Akcję koordynowała I. Marcol-Perlak.

 

SZKOŁA SZLACHETNYCH SERC

Wysłany dnia: Grudzień 11, 2017 10:47 am

Już po raz kolejny włączyliśmy się w akcję „Szlachetna Paczka”. Zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, a wielu rodziców osobiście dostarczyło prezenty. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować 13 paczek. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za zaangażowanie i podzielenie się dobrym sercem z potrzebującymi. Jesteśmy wdzięczni za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że obdarowana rodzina dzięki nam uwierzy w lepsze jutro i doświadczy dobra ze strony innych ludzi.

Akcję koordynowała  I. Marcol-Perlak.

 

ŚWIĄTECZNE AKCJE CHARYTATYWNE

Wysłany dnia: Listopad 24, 2017 8:42 am

W dniach 20.11.2017 – 15.12.2017 nasza szkoła wspiera akcje charytatywne dla dzieci i seniorów: Szlachetną Paczkę, Czapkę św. Mikołaja oraz „Blisko Ciebie” Fundacji PULS-MED.  Do pudeł stojących obok portierni zbieramy żywność o długim terminie ważności (np. cukier, mąkę, olej, kaszę), słodycze i przybory szkolne. Pudła będą wystawione codzienne przed lekcjami (od godz. 7:35) oraz na 1. i 2. przerwie. Dla klasy, która zbierze największą ilość artykułów, Samorząd Uczniowski przewiduje nagrodę.

Podzielmy się swoją dobrocią.

Akcje koordynuje I. Marcol-Perlak.

·         WOLONTARIAT – LUBIĘ TO!

Wysłany dnia: Październik 20, 2017 4:08 pm

17 października na spotkaniu z uczniami koordynator wolontariatu Beata Strzelczyk przedstawiła zasady i korzyści bycia wolontariuszem. Wolontariat jest szansą dla każdego niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania, przekonań politycznych, wieku czy stanu zdrowia, każdy ma prawo być wolontariuszem. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem, nie jest Ci obojętny drugi człowiek i chcesz zaangażować się we współpracę z innymi osobami, to zapraszamy do aktywności w ramach wolontariatu. Pomaganie jest piękne, a najdrobniejszy gest ma sens, bo zmienia czyjś świat. Warsztaty były prowadzone w ramach projektu „Trzeźwymi Bądźmy” (projekt współfinansowany przez Miasto Rybnik)

Koordynator projektu A. Horzela

·        

 

 

 

 Komentarze są zamknięte.