BIBLIOTEKA SZKOLNA

MARZEC 2020
BIBLIOTECZNA ODLOTOWA SOWA
W konkursie plastycznym „Odlotowa sowa” udział wzięło 32 uczniów. Wszystkie zgłoszone figurki były tak piękne, że komisja konkursowa miała problem z wyłonieniem zwycięzców! Ostatecznie główne nagrody otrzymali: Nikodem z klasy I oraz Oliwia i Natalia z klasy II. Oprócz nagród rzeczowych dla zwycięzców pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni drobnymi upominkami i słodyczami.

 

STYCZEŃ 2020
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Uczniowie dwóch klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Pasowanie organizowane jest co roku i weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Wypożyczając książki z bogatej oferty biblioteki SP4 najmłodsi uczniowie będą rozwijać tak potrzebną umiejętność czytania.

GRUDZIEŃ 2019
CZYTELNICZE SPOTKANIA
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w cyklu czytelniczym „Spotkania z książką i jej bohaterami”. Słuchali opowiadań i wierszy dla dzieci oraz bawili się rekwizytami ilustrującymi tekst. Było to przygotowanie do pełnego uczestnictwa w społeczności czytających – pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej odbędzie się w styczniu.

GRUDZIEŃ 2019
KSIĄŻKI W SAM RAZ NA ŚWIĘTA
Biblioteka szkolna zaprasza do wybrania sobie na świąteczne ferie ciekawej książki. Wolne dni warto spędzić na czytaniu, zwłaszcza, że smog nie zachęca do zabaw na powietrzu…

LISTOPAD 2019
BAJKOWO-BAŚNIOWA KRAINA

W konkursie nawiązującym do znanych bajek i baśni udział wzięły trzyosobowe grupy najbardziej oczytanych uczniów z klas drugich i trzeciej. Należało wykazać się nie tylko wiedzą na temat bajkowych postaci, ale również umiejętnością kreatywnego myślenia. Zwycięzcy konkursu: Im.- Paweł z kl. 3, IIm.- Alicja z kl. 2b i Mateusz z kl. 3.

PAŹDZIERNIK 2019
BIBLIOTECZNE ODWIEDZINY
W październiku wszystkie klasy odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę – Filię nr 1 PiMBP w Rybniku. Pani Justyna – kierownik biblioteki – zaprezentowała uczniom książki  i zachęciła do założenia karty bibliotecznej. Ci, którzy już są zapisani, mieli okazję wypożyczyć coś z bogatej oferty biblioteki.
PAŹDZIERNIK 2019
ZAKŁADKOWA BIBLIOTEKA
Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji mamy niespodziankę dla wszystkich lubiących czytać! Każdy uczeń,  który przyjdzie do naszej biblioteki wypożyczyć książkę, otrzyma zakładkę. Codziennie inne wzory i kolory!
 

WRZESIEŃ 2019
MAMY NOWE PRZYGODY SŁODZIAKÓW
Od firmy Jeronimo Martins Polska SA – właściciela sieci sklepów Biedronka – otrzymaliśmy kolejny zestaw książek, materiałów dydaktycznych i pluszowych maskotek. Książki zasiliły bibliotekę szkolną, a materiały dydaktyczne zostaną wykorzystane podczas zajęć czytelniczych.
 

WRZESIEŃ 2019
KOLEJNE NOWE KSIĄŻKI
Podczas letniej akcji „Wakacyjne dary przyjaciół szkoły” biblioteka szkolna wzbogaciła się o  40  książeczek dla najmłodszych dzieci. Dary otrzymaliśmy od dobrych ludzi, którzy wspierają czytelnictwo i sami są fanami książek. Dziękujemy!
 


 

CZERWIEC 2019
NAJLEPSI CZYTELNICY NAGRODZENI
Na podsumowanie czytelnictwa w bieżącym roku szkolnym biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych młodych czytelników. Tytuł Najlepszego Czytelnika Roku wraz z nagrodami rzeczowymi otrzymały Blanka i Kasia z klasy pierwszej.

CZERWIEC 2019
JĘZYK NIEMIECKI W BIBLIOTECE
W maju i czerwcu w naszej bibliotece szkolnej prezentowana była wystawa trzynastu plakatów w języku niemieckim „Niemieckie miasta i pejzaże”. Na podstawie  tych materiałów na lekcjach j. niemieckiego metodą projektu pracowały klasy VIIa, VIIIa, IIIa i IIIc. Dzięki zdobytym wiadomościom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zabytków oraz atrakcji turystycznych Niemiec.

KWIECIEŃ 2019
MIESIĄC CZYTANIA BAŚNI
W kwietniu biblioteka szkolna zachęca do czytania baśni. Baśnie towarzyszą nam od zawsze. Pobudzają wyobraźnię i wrażliwość, przenoszą nas na chwilę do innego świata, gdzie zawsze zwycięża dobro.

MARZEC 2019
KONKURS FOTOGRAFICZNY
W konkursie należało przedstawić własnoręcznie zaaranżowane i wykonane zdjęcia o tematyce „Czytam, bo lubię”. Oceniana była niebanalność, nietypowość i oryginalność. Najciekawsze zdjęcie zgłosiła do konkursu  „drzewna czytelniczka” – Weronika z klasy VII. 

MARZEC 2019
DZIEŃ OTWARTY W BIBLIOTECE
Każdy odwiedzający w tym dniu bibliotekę szkolną otrzymał sowę-zakładkę promującą bibliotekę. Rodzice zainteresowani byli nowościami czytelniczymi dla dzieci, a przyszli uczniowie podziwiali liczne biblioteczne sowy. Była to również okazja do podkreślenia, jak ważna jest w życiu umiejętność czytania ze zrozumieniem. 
LUTY 2019
BIBLIOTEKA SZKOLNA RODZICOM
W związku z tym, że pierwszoklasiści rozpoczęli etap, w którym w którym można kształtować i  utrwalać  zamiłowanie do książek, rodzice otrzymali ulotkę na temat korzyści, jakie daje czytanie. Zostali również poproszeni o zachęcanie dzieci do regularnego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej, która posiada dużą ofertę książek dla najmłodszych.
STYCZEŃ 2019
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
24  stycznia uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Po zapoznaniu się z regulaminem zostali pasowani na czytelnika przez jedną z bibliotecznych sów, a na pamiątkę otrzymali firmowe biblioteczne zakładki – ze swoim własnym imieniem. Odtąd będą mogli korzystać z biblioteki szkolnej na równi ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami.
GRUDZIEŃ 2018
CZYTANIE NA DYWANIE
Uczniowie klas pierwszych nie są jeszcze czytelnikami biblioteki szkolnej. Mają jednak kontakt z książką poprzez udział w projekcie „Czytanie na Dywanie”. Na bibliotecznych spotkaniach  wspólnie czytaliśmy fragmenty kilku książek ze zbiorów biblioteki SP4. Pasowanie na czytelnika odbędzie się w styczniu.

GRUDZIEŃ 2018
PROPOZYCJE NA ŚWIĄTECZNY CZAS
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do skorzystania ze świątecznej oferty biblioteki szkolnej. Zimową przerwę świąteczną warto spędzić w towarzystwie ciekawej książki o tematyce bożonarodzeniowej.

LISTOPAD 2018
STO KSIĄŻEK NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka szkolna przeprowadziła akcję, w której zebrano 100 książek przekazanych przez przyjaciół szkoły oraz uczniów ZS nr 1 im. Powstańców Śląskich. Książki zasilą zbiory biblioteki szkolnej.

LISTOPAD 2018
DZIEŃ PRAW DZIECKA W BIBLIOTECE
Dzieci mają prawa! Każdy uczeń, który 20 listopada odwiedził bibliotekę szkolną został poproszony o zapoznanie się z prawami dziecka napisanymi w przystępny i zrozumiały sposób. Chętni mogli podyskutować na tematy związane z obchodzonym dniem.
LISTOPAD 2018
WYSTAWKA KSIĄŻEK PATRIOTYCZNYCH
W miesiącu polskiego święta biblioteka szkolna zachęcała do sięgnięcia po książki patriotyczne, związane tematycznie z historią, geografią, architekturą i kulturą Polski. Warto było też przypomnieć sobie polskie podania i legendy.
LISTOPAD 2018
CZYTANIE JEST FAJNE
To stwierdzenie było hasłem przewodnim bibliotecznego konkursu plastycznego w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Spośród zgłoszonych prac nagrodzono plakat Karoliny z kl. IV, która tworząc swoją pracę wykorzystała różne techniki plastyczne.
PAŹDZIERNIK 2018
„LUBIĘ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ”
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Każdy, kto odwiedził szkolną bibliotekę, mógł zostawić swój podpis na okolicznościowej planszy, a przy okazji wypożyczyć książkę na miłe spędzenie jesiennych wieczorów. 
WRZESIEŃ 2018
WSPÓŁPRACUJEMY Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ
Korzystając ze słonecznej pogody, poszczególne klasy spacerkiem odwiedziły Filię nr 1 PiMBP w Rybniku. To współpracująca ze szkołą, mieszcząca się niedaleko biblioteka publiczna. Zachęcamy do zapisania się i korzystania ze zbiorów tej nowoczesnej, niedawno wyremontowanej biblioteki.
WRZESIEŃ 2018
GANG SŁODZIAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ 

Otrzymaliśmy w darze od właściciela sklepów Biedronka komplet książek, maskotki  oraz zestaw materiałów dydaktycznych. Celem akcji jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych uczniów. Książki i maskotki zostaną wykorzystane podczas zajęć czytelniczych prowadzonych przez bibliotekę szkolną. Albumy z naklejkami będą dobrą motywacją do spędzania wolnego czasu z książką. 

 Komentarze są zamknięte.